Must Have Zen

Nagrodą Must Have 2011 został wcześniej wyróżniony piekarnik z linii Integra. Jako dzieło sztuki wzorniczej był pokazywany na wystawach designu w Łodzi, Mediolanie i Wrocławiu. Tradycję sięgania po nagrody wzornicze kontynuuje piekarnik Zen, który otrzymał wyróżnienie Must Have w tym roku.

Must Have to plebiscyt, w którym grupa ekspertów, wskazuje najciekawsze, zasługujące na uwagę projekty rodzimego designu, odzwierciedlające aktualne trendy polskiego wzornictwa. Wśród laureatów Must Have znalazły się do tej pory zarówno duże i znane przedsiębiorstwa, jak też małe rodzinno-przyjacielskie inicjatywy z dziedziny meblarstwa, dekoracji wnętrz, oświetlenia, opakowań i zabawek. Wielkość firmy nie miała znaczenia. W każdym przypadku o wyborze decydowały innowacyjność, funkcjonalność, ergonomia, jakość wykonania oraz uroda projektu.

Po raz pierwszy projekty laureatów Must Have zostały zaprezentowane podczas piątej edycji Łódź Design Festival w październiku 2011 roku. Wystawa od razu wywołała duże zainteresowanie wielu środowisk, a zwłaszcza profesjonalistów i reprezentantów biznesu. W kwietniu tego roku wystawa „Must Have from Poland” pojechała do Mediolanu, by promować polskie wzornictwo. O tym, że dla Amiki stolica światowego wzornictwa nie była przystankiem końcowym, a jedynie etapem w rozwoju, świadczy kolejne wyróżnienie Must Have – tym razem dla piekarnika Zen.

O piekarniku Zen zrobiło się głośno, gdy otrzymał pierwszą swoją nagrodę – red dot best of the best. To największy i nasłynniejszy konkurs wzornictwa, który od kilkudziesięciu lat przyciąga najbardziej znane firmy z całego świata. Co roku w Essen prezentują one najnowsze osiągnięcia w zakresie designu. Must Have dla Zen to potwierdzenie wyjątkowego uroku, jaki emanuje z arcydzieła – w tym wypadku arcydzieła sztuki wzorniczej.

Piekarnik Zen został skonstruowany przez Amikę z myślą o tych użytkownikach sprzętu AGD, którzy cenią sobie spokój i harmonię, a swój dom traktują jak azyl i szukają w nim wyciszenia. Amica Zen odwołuje się do japońskiej tradycji minimalizmu i na tej podstawie kreuje zupełnie nowy trend we wzornictwie.

Zen wyprodukowany został z unikalnych dla piekarnika materiałów – front jest wykonany z matowego szkła w kolorze białym lub czarnym, a jego uchwyt z naturalnego drewna. Rodzaj i kolor drewna użytkownik może dowolnie komponować z białym albo czarnym piekarnikiem. W ten prosty sposób tworzy się emocjonalna więź twórcy i producenta z odbiorcą sprzętu, który sam określa jego ostateczny wygląd.

Od wielu już lat Amica unowocześnia kuchnie Polaków, a fachowcy są pełni podziwu dla tych zabiegów. Jak mogą, dają temu wyraz – choćby poprzez nagrody, które wyróżniają kolejne produkty rodzimej firmy spośród grona producentów AGD. Któż by nie chciał mieć u siebie w domu tego, co w tej chwili jest przedmiotem zachwytu.

Prestiż, z jakiego przy okazji najnowszych wyróżnień, korzysta Amica, dodaje piekarnikowi Zen szlachetnego blasku. Teraz polskie kuchnie mogą się wzbogacić o sprzęt, który nie tylko robi wrażenie, ale robi wszystko to, co piekarnik powinien w kuchni robić. Robi to w dodatku pięknie.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)