Wyprawka dla żaka – nowe technologie w zasięgu ręki

Wszystko co dobre szybko się kończy – jak mawia mądrość ludowa. Już za kilka dni schowamy do szaf leżaki, kąpielówki, dmuchane piłki i zaczniemy pakować nasze pociechy do szkoły. W ferworze przygotowań nie zapomnijmy, że współczesna edukacja powinna opierać się przede wszystkim na nowych technologiach. Książka, zeszyt i długopis to dziś zdecydowanie za mało dla młodego odkrywcy.

Pierwszy września zbliża się wielkimi krokami. Zazwyczaj nie jest to dobra wiadomość dla uczniów i uczennic, ale – wbrew pozorom – początek roku może być przyjemny. Warto pomyśleć o tym jak przygotować nasze dziecko, by mogło w pełni korzystać z możliwości jakie dają mu nowe technologie. Pokażmy naszym pociechom, że nauka naprawdę może być przyjemna. Poniżej kilka pomysłów, na umilenie procesu edukacyjnego.

Laptop, netbook, tablet – czyli mobilność przede wszystkim

Laptop to dziś podstawowe wyposażenie pokoju dziecka w wieku szkolnym – jako przenośny komputer osobisty daje niemalże nieograniczone możliwości. Laptop łączy w sobie zalety komputera dobrej klasy z mobilnością. Pracując w domu nasze dziecko powinno trzymać go na biurku i pracować zachowując odpowiednią postawę ciała. W razie potrzeby nasza pociecha może wziąć go ze sobą do szkoły, biblioteki czy na zajęcia pozalekcyjne.  Mimo tego, że najnowsze modele laptopów są już coraz lżejsze, dla studentów, którzy preferują notatki w wersji elektronicznej i komputer chcą mieć zawsze przy sobie, bardziej odpowiednim sprzętem będzie jednak netbook.

„Są to małe komputery o przekątnej matrycy 10-12 cali, które idealnie nadają się do pracy poza domem. Ich cena waha się od 1000 do 1600 zł. – mówi Paweł Święcicki Product Manager w kategorii komputery w sieci Media Expert. – Doskonałą alternatywę dla netbooków mogą jednak stanowić tablety.”

Za pomocą tabletów można bardzo wygodnie korzystać z Internetu – każdy z modeli posiada Wi-Fi, natomiast modele bardziej zaawansowane posiadają również możliwość umieszczenia w nich karty SIM, dzięki czemu łączą się z bezprzewodowym Internetem bez zewnętrznych modemów. W zależności od modelu w tablet wbudowany jest także aparat lub kamera. Jest to urządzenie bardzo lekkie i poręczne, w związku z tym nasze dziecko może mieć go zawsze przy sobie. Dotykowy ekran to jedna z większych zalet tabletów, jednak producenci akcesoriów wyszli również naprzeciw potrzebom tych użytkowników, którzy cenią sobie przede wszystkim wygodę pracy z klawiaturą – na rynku dostępne są już etui z wbudowaną klawiaturą znacznie ułatwiające pracę, szczególnie przy plikach tekstowych.

„Tablety są dziś niekwestionowanym hitem sprzedaży. Wbrew pozorom nie jest to gadżet sytuowany na tak zwanej „wyższej półce”. Jeszcze rok temu przeciętna cena tabletów przekraczała 2000 złotych, a dziś tablet można nabyć poniżej 250 zł. Sam sprzęt powinniśmy uzupełnić o podstawowe akcesorium jakim jest etui. To naprawdę niewielki koszt dodatkowy – etui zwykłe można mieć już za 55 zł, natomiast etui z klawiaturą za ok. 70 zł.” dodaje Paweł Święcicki z Media Expert.

Internet wszędzie
Co prawda każdy laptop i tablet jest dziś wyposażony w Wi-Fi, jednak nie wszędzie mamy możliwość skorzystania z darmowej sieci. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem może okazać się specjalny moduł, który umożliwia połączenie laptopa lub tabletu z Internetem w dowolnym miejscu.

„Jest to modem uniwersalny. Posiadając kartę SIM dowolnego operatora możemy cieszyć się Internetem niemalże wszędzie. To idealne rozwiązanie dla osób mobilnych, które zawsze chcą być on-line. Stawka połączenia z Internetem zależy tu od taryfy konkretnego operatora, możemy zatem bez żadnych zobowiązań wybrać ofertę najtańszą na rynku. Taki moduł, można u nas nabyć za około 110 zł, w promocyjnej cenie jest dostępny nawet za 75 zł.” mówi Przemysław Partyka – Product Manager w kategorii akcesoria komputerowe w sieci Media Expert.

Idealne wyjście – przenośna pamięć zewnętrzna
Przygotowując się do klasówki, nie jeden uczeń marzy o tym, żeby w razie konieczności mieć możliwość sięgnięcia do jakiejś wirtualnej pamięci zewnętrznej, na której będzie wszystko, czego się nauczył. Niestety, nauka i technika nie poszły jeszcze tak daleko i podczas kartkówek, sprawdzianów i klasówek uczniowie zdani są jedynie na własną, często zawodną pamięć. W innych sytuacjach na pewno nie zawiodą nośniki pamięci, które kupić można w elektromarkecie.

„W zależności od potrzeby można zaopatrzyć się w różne typu pamięci zewnętrznej. Na pewno zawsze warto mieć przy sobie pendrive, który jest bardzo mały i daje możliwość zrzucenia na niego w każdej chwili różnego rodzaju dokumentów, materiałów i zdjęć. Standardowym nośnikiem jest również karta pamięci, która sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy nasz laptop wyposażony jest w czytnik takich kart. Idealnym rozwiązaniem dla osób „chomikujących” dane są jednak dyski zewnętrzne. To niewielkie urządzenie może pomieścić od 250 GB do nawet 2 TB. Oczywiście cena zależna jest od jego pojemności – dysk 500 GB, to koszt około 300 zł.” – dodaje Przemysław Partyka z Media Expert.

Przygotowując szkolną wyprawkę na pewno warto pomyśleć również o mniejszych urządzeniach. Dla studentów nielubiących notować idealnym rozwiązaniem może okazać się dyktafon lub, opcjonalnie, MP3/MP4 z funkcją nagrywania. Każdy uczeń z pewnością ucieszy się ze smartfona, dzięki któremu będzie mógł być online niemalże wszędzie. Warto rozważyć także zakup małego aparatu cyfrowego, który pozwoli uwiecznić najlepsze chwile nie tylko na wycieczkach i wyjściach z klasą, ale także z przyjaciółmi na przerwie.

Pierwszy września zbliża się wielkimi krokami. Książki, zeszyty, nowy plecak i piórnik zapełniają z powrotem półki w pokoju naszego dziecka. Warto pamiętać, by pojawiły się w nim również inne elementy wyposażenia, które pomogą w nauce, a które znaleźć możesz tylko w elektromarkecie. Sprawmy, by powrót do szkoły był dla naszej pociechy przyjemnością.


Media Expert to dynamicznie rozwijająca się sieć elektromarketów, obecna na rynku od 10 lat. Jest jedną z największych i najlepiej rozpoznawalnych marek branży Multimedia, RTV, AGD w Polsce. Media Expert jest liderem na rynkach lokalnych, oferując klientom największy wybór elektroniki użytkowej w najniższych cenach. Obecnie w ramach sieci w całej Polsce działają 275 elektromarkety Media Expert.

Media Expert PRESS BOX
więcej informacji z Media Expert