JET- WAVE -2450 – efektywna komunikacja w zakładzie przemysłowym

Skalowalność, prostota obsługi, brak opłat eksploatacyjnych i wysoka przepustowość sprawiają, że szerokopasmowa transmisja danych w sieciach Wi-Fi jest jedną z najczęściej wybieranych technologii komunikacyjnych w przemyśle. JET-WAVE-2450 jest najnowszym urządzeniem do bezprzewodowej komunikacji ethernetowej, którego dostawcą na polskim rynku jest firma ASTOR.

Urządzenia Wi-Fi Astraada Net z serii JET-WAVE-2450 służą do szybkiej, bezprzewodowej transmisji danych w paśmie 2,4 GHz (b/g/n). Pasmo to udostępnia 13 wolnych kanałów radiowych (bez formalności, dodatkowych kosztów, niezależnych od operatorów). Sygnał może być przesyłany online – bez konieczności ograniczania ilości przesyłanych danych, a prędkość transmisji sygnału osiąga 150 Mb/s. Zasięg komunikacji JET-WAVE-2450 może dochodzić do kilku kilometrów.

Elastyczność i łatwość wdrażania oraz reorganizacji sprawiają, że urządzenia te znajdują zastosowanie zarówno w małych, jak i większych sieciach bezprzewodowych.

“Z perspektywy użytkownika, transmisja bezprzewodowa przyczynia się do wyraźnego ograniczenia czasu i kosztów wdrożenia. Wpływa także znacząco na redukcję kosztów eksploatacji poprzez szybkość i elastyczność montażu, dostęp do danych produkcyjnych z urządzeń mobilnych oraz bieżące monitorowanie parametrów procesu. Czynniki te z kolei minimalizują awaryjność urządzeń i skracają czas przestojów.” – tłumaczy Paweł Podsiadło, Menedżer Produktu z firmy ASTOR.
Szerokopasmowa technologia transmisji danych najczęściej znajduje zastosowanie w obszarach: monitoringu wizyjnego, telemetrii, logistyki i zarządzania magazynem, w systemach drogowych oraz dystrybucji energii.

Tryby pracy

  • Urządzenie może pracować w trybie „jeden do jednego” (P2P) lub w oparciu o jedną stację bazową i kilka podstacji (P2M). W aplikacjach, w których niezbędne jest zwiększenie zasięgu komunikacji można stosować tryb retransmitera sygnału. Urządzenie może również pełnić funkcję routera bezprzewodowego, łączącego urządzenia z odrębnych podsieci. Konfiguracja trybów pracy odbywa się z poziomu strony www, a dzięki przejrzystemu menu jest ona bardzo intuicyjna.

Zabezpieczenia

  • Ze względu na wymaganą w przemyśle niezawodność i bezpieczeństwo komunikacji, istnieje możliwość ustawienia trybów kodowania, cechujących się najwyższym poziomem bezpieczeństwa: WPA, WPA2 (AES).

Redukcja okablowania

  • Wykorzystanie technologii PoE (Power over Ethernet) umożliwia przesyłanie danych oraz zasilania urządzenia przy użyciu jednego kabla, dzięki czemu nie ma konieczności prowadzenia oddzielnego okablowania zasilającego.

Przemysłowe wykonanie

  • Dzięki wysokiej klasie zabezpieczeń IP55, urządzenia te są odporne na działanie pyłu, kurzu oraz wody. Bezpieczne i długie użytkowanie zapewnia także szeroki zakres temperatury w jakim mogą pracować: -20°C do +70°C.

Szczegółowe informacji dostępne są w serwisie firmy ASTOR na stronie bezprzewodowej komunikacji przemysłowej


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: http://www.astor.com.pl/

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)