Wniosek o zgodę na przejęcie AVANS-u

W dniu 17 lipca spółka Open Media złoży do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie ponad 100 elektromarketów – AVANS. To jedna z większych transakcji na rynku dystrybutorów sprzętu Multimedia, RTV i AGD w ostatnich latach.

– Liczymy, że decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zostanie wydana w możliwie jak najszybszym terminie. Jest to dla nas, jako nowych właścicieli istotne, z uwagi na konieczność podjęcia planowanych działań biznesowych, związanych z odbudową siły marki AVANS – mówi Arkadiusz Tomala, Prezes Zarządu Open Media Sp. z o.o.

Nowy właściciel planuje budowę biznesu w oparciu o markę AVANS, która kilka lat temu posiadała wysoki udział w sprzedaży detalicznej i cieszy się wysoką rozpoznawalnością.

– Pozytywna decyzja UOKiK pozwoli nam na realizację założonych działań, m.in. rozwój sieci na terenie całego kraju. Planowane jest również dokładne przyjrzenie się ofercie sklepów i jeszcze lepsze dostosowanie jej do oczekiwań klientów z naciskiem na rozwój sprzedaży internetowej – dodaje Arkadiusz Tomala.

Przejęcie sieci AVANS jest niepowtarzalną okazją, a jednocześnie szansą na odtworzenie siły marki oraz na przywrócenie jej wiarygodności kupieckiej. AVANS, dzięki doświadczeniu nowych właścicieli, którzy z sukcesem wprowadzili na rynek markę Media Expert i której obecnie są współwłaścicielami, ma szansę odbudować swoją pozycję w branży, poprzez umocnienie brandu oraz dostosowanie się do dzisiejszych wymagań rynkowych, a poprzez to na odniesienie sukcesu.

W rankingu zrealizowanym przez dziennik Rzeczpospolita w 2011 roku marka AVANS została wyceniona na ponad 133 mln złotych.Avans to polska sieć ponad 100 elektromarketów i sklep internetowy. Zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem sprzętu AGD, audio i wideo, telefonów i sprzętu komputerowego. Sklepy sieci AVANS zlokalizowane są w zachodniej części kraju, z punktami sprzedaży zarówno w miastach średniej i dużej wielkości, oferują i dostarczają klientom pełen asortyment sprzętu Multimedia, AGD i RTV, takich jak telefony GSM, notebooki i najnowocześniejsze urządzenia i produkty multimedialne. Sklepy AVANS oferują szeroki asortyment markowych produktów po wyjątkowo atrakcyjnych cenach, preferencyjne warunki zakupu na raty i dodatkowe usługi.

AVANS
więcej informacji – PRESS BOX