AVANS zmienia właściciela

W dniu 5 lipca br. spółka Open Media podpisała umowę zakupu sieci sklepów AVANS, warunkowaną decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. AVANS to jedna z największych polskich sieci elektromarketów z artykułami Multimedia, RTV i AGD, obecna zarówno w małych, jak i dużych miastach, głównie na terenie zachodniej Polski.

Nabycie przez Open Media sieci AVANS jest krokiem w kierunku rozwoju potencjału przejmowanej spółki. Nowy właściciel planuje budowę biznesu w oparciu o markę AVANS, która kilka lat temu posiadała wysoki udział w sprzedaży detalicznej i cieszy się wysoką rozpoznawalnością m.in. za sprawą kampanii reklamowej sprzed kilku lat z udziałem Michała Wiśniewskiego, lidera grupy Ich Troje.

– Przejęcie sieci AVANS traktujemy jako inwestycję długoterminową w branżę, w którą od dawna inwestujemy i w której mamy olbrzymie doświadczenie, miedzy innymi za sprawą budowania marki Media Expert. Uważamy, że rynek produktów Multimedia, RTV i AGD będzie dynamicznie się zmieniał w kolejnych latach, szczególnie w obszarze kanałów sprzedaży i preferencji konsumenckich, a sieć AVANS to spółka z bardzo silnym brandem i dużym potencjałem wzrostu – mówi Arkadiusz Tomala, Prezes Zarządu Open Media Sp. z o.o.

Jako priorytet nowy właściciel stawia sobie rozwój sieci i ekspansję na terenie całego kraju. Planowane jest również dokładne przyjrzenie się ofercie sklepów i jeszcze lepsze dostosowanie jej do oczekiwań klientów z naciskiem na rozwój sprzedaży internetowej.

– Zmiany właścicielskie stwarzają dla sieci AVANS niepowtarzalną szansę na odtworzenie siły spółki oraz jej marki, a także przywrócenie jej wiarygodności wśród partnerów biznesowych i klientów oraz systematyczny rozwój całej sieci – podsumowuje Prezes Zarządu, Arkadiusz Tomala.

Sieć sklepów AVANS, dzięki doświadczeniu nowych właścicieli, którzy z sukcesem wprowadzili na rynek markę Media Expert i której obecnie są współwłaścicielami, ma szansę odbudować swoją pozycję w branży. W rankingu zrealizowanym przez dziennik Rzeczpospolita w 2011 roku marka AVANS została wyceniona na ponad 133 mln złotych.

więcej informacji:

Dominika Górska – Szymańska
Martis CONSULTING
E-mail: dominika.gorska-szymanska@mc.com.pl
Tel. kom. 510 24 86 37


Avans, to polska sieć ponad 100 elektromarketów i sklep internetowy. Zajmuje się sprzedażą i serwisowaniem sprzętu AGD, audio i wideo, telefonów i sprzętu komputerowego. Sklepy sieci AVANS zlokalizowane są w zachodniej części kraju, z punktami sprzedaży zarówno w miastach średniej i dużej wielkości, oferują i dostarczają klientom pełen asortyment sprzętu Multimedia, AGD i RTV, takich jak telefony GSM, notebooki i najnowocześniejsze urządzenia i produkty multimedialne. Sklepy AVANS oferują szeroki asortyment markowych produktów po wyjątkowo atrakcyjnych cenach, preferencyjne warunki zakupu na raty i dodatkowe usługi.

AVANS
więcej informacji – PRESS BOX