Amica z Wronek i z Buku

27 czerwca w Parku Przemysłowym „Buk” w pobliżu Poznania Amica uroczyście otworzyła nowoczesny magazyn. Równocześnie z podnoszeniem jakości produktów zadbano o wysoki poziom logistyki. To duże centrum dystrybucyjne znajduje się w obiekcie należącym do firmy Goodman.

Centralny magazyn jest efektem nowej dynamicznej strategii firmy. Teraz produkty Amiki mogą sprawniej docierać do jej klientów. A to nie koniec, bo planowana jest dalsza rozbudowa, która doprowadzi do sytuacji odpowiadającej potrzebom nowoczesnego i ekspansywnego przedsiębiorstwa w środku Europy. Dlaczego Buk? Amica chce być bliżej klienta, a ulokowanie bazy logistycznej w bardzo dobrze skomunikowanym miejscu, tuż przy węźle autostrady A2 łączącej europejski Wschód z Zachodem, zapewni lepszą płynność i terminowość dostaw do odbiorców końcowych.

Dla Buku to kolejna prestiżowa inwestycja, bowiem centrum logistyczne Amiki w Parku Przemysłowym funkcjonuje w towarzystwie 23 innych zakładów. Z początku będzie obsługiwało przede wszystkim rynek krajowy oraz czeski i słowacki, a już wkrótce także duński i niemiecki.

Jak na uroczystość przystało, było symboliczne przecięcie wstęgi, wystąpienie burmistrza Buku Stanisława Filipiaka, oraz gospodarza obiektu Tomasza Dudka – wiceprezesa Amiki ds. zakupów i logistyki, który na pamiątkę otwarcia odebrał z rąk burmistrza statuetkę „Junka z Buku”. Była również krótka część artystyczna, w której wystąpiła grupa akrobatyczna Tango De Roxanne. Po niej wszyscy uczestnicy uroczystości mieli także okazję zwiedzenia hali magazynowej, która otwiera nowy rozdział w historii Amiki.

O tym, jak ważna to inwestycja dla Amiki, świadczy kilka liczb. Budowa obiektu trwała 9 miesięcy, a oficjalne przejęcie magazynu nastąpiło 15 marca 2012 r. Powierzchnia obiektu w Parku Przemysłowym „Buk” wynosi30 141 metrówkwadratowych, a wysokość hali składowania sięga10 metrów. To dokładnie tyle, ile potrzeba, by zmieścić na przykład 200 000 sztuk kuchni! Spedycja towaru odbywa się przy pomocy 30 ramp załadowczych. Dziennie załadowywanych i rozładowywanych jest do 85 samochodów lub kontenerów. Magazyn pracuje na trzy zmiany, pięć dni w tygodniu, a obecnie zatrudnia 47 pracowników.

Centrum logistyczne to bardzo ważny punkt w całym cyklu życia produktu. Znajduje się niemal dokładnie pośrodku w drodze od producenta do konsumenta – nie ma go już w fabryce i nie ma go też jeszcze w domu, a nawet w sklepie. Ale z dobrego miejsca, takiego na przykład jak w Parku Przemysłowym „Buk”, o jakie postarała się Amica, do klienta jest już naprawdę blisko.

Amica
WIĘCEJ INFORMACJI Z FIRMY AMICA WRONKI S.A. (PRESS BOX)