Polska premiera Wonderware Intelligence 2012

Firma ASTOR wprowadza na rynek kolejną generację systemu EMI – Wonderware Intelligence 2012. Najnowsza wersja oprogramowania zapewnia jeszcze lepsze możliwości analizy i wizualizacji danych pochodzących z rozproszonych źródeł – podkreśla dystrybutor rozwiązań Wonderware w Polsce. System służący do inteligentnej kontroli procesów produkcyjnych wykorzystuje kokpity menedżerskie, które dają wgląd do kluczowych wskaźników biznesowych KPI i są dostępne z poziomu przeglądarki internetowej oraz urządzeń mobilnych, w tym z iPad’a. 

Wonderware Intelligence 2012 jest najnowszą propozycją w zakresie systemów Enterprise Manufacturing Intelligence (EMI) firmy Invensys Operations Management. Producent rozszerza w niej zakres funkcjonalności analitycznych, poprzez udostępnienie nowego rodzaju widoków w postaci map, nowych typów wykresów oraz ulepszonych funkcji, pozwalających na przełączanie się między widokami w czasie rzeczywistym.

Wszystkie te funkcjonalności dostępne są również z poziomu mobilnych przeglądarek internetowych, między innymi przeglądarki Safari, wykorzystywanej przez urządzenia mobilne – iPhone oraz iPad. Co więcej, do tabletu firmy Apple została przygotowana specjalna aplikacja, umożliwiająca obsługę przygotowanych kokpitów menedżerskich.

Szereg danych i istotnych informacji, pochodzących z obsługiwanych obiektów przemysłowych, jest zwykle gromadzony w wielu, często rozproszonych źródłach danych, takich jak bazy danych historycznych (historiany), systemy wsadowe, systemy sterowania, systemy zarządzania jakością, systemy ERP, systemy MES czy własne rozwiązania.

Oprogramowanie Wonderware Intelligence 2012 umożliwia połączenie wielu źródeł danych w jedno spójne źródło informacji, agregację oraz tworzenie różnorodnych kontekstów w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, zarówno kadra zarządzająca – szefowie produkcji, jak i poszczególne działy: utrzymania ruchu, automatyki, IT, z łatwością mogą dotrzeć do pożądanych informacji.

Wonderware Intelligence dostarcza łatwych w użyciu narzędzi, pozwalających na prowadzenie analiz, raportowanie oraz tworzenie rozbudowanych kokpitów menedżerskich, co przekłada się na podniesienie skuteczności podejmowania właściwych decyzji i możliwość ciągłej poprawy istniejących procesów.

„Wydajność całych zakładów produkcyjnych, linii lub jednostek produkcyjnych może być porównywana z wykorzystaniem kluczowych wskaźników biznesowych KPI (Key Performance Indicator), które wizualizowane na dashboardach menedżerskich, pozwalają na odzwierciedlenie faktycznego stanu przedsiębiorstw produkcyjnych. Prezentowane rozwiązanie Invensys Wonderware, dzięki automatycznemu gromadzeniu danych z maszyn i integracji z systemami ERP oraz możliwości łatwej analizy tych danych przez menedżerów, pozwala na zwiększanie efektywności pracy zakładów produkcyjnych i przemysłowych.” – mówi Jarosław Gracel, Menedżer Produktu Wonderware w firmie ASTOR.

Więcej informacji o Wonderware Intelligence 2012 dostępnych jest na stronie internetowej  astor.com.pl/produkty/rozwiazania-it-dla-przemyslu/kokpity-menedzerskie-emi.html


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)