Inwazja Mocy technologii z happy endem

Na co komu stosy książek, setki godzin spędzonych w bibliotece, czy przed komputerem, jeśli nie wiadomo jak pożenić zdobytą wiedzę z praktyką? Uczelnie starają się kłaść nacisk na doświadczenie w kształceniu przyszłych inżynierów, ale ich wysiłki z pewnością wymagają wsparcia ze strony biznesu. Na co komu stosy książek, setki godzin spędzonych w bibliotece, czy przed komputerem, jeśli nie wiadomo jak pożenić zdobytą wiedzę z praktyką? Uczelnie starają się kłaść nacisk na doświadczenie w kształceniu przyszłych inżynierów, ale ich wysiłki z pewnością wymagają wsparcia ze strony biznesu. Z inicjatywy Katedry Automatyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej i Koła Naukowego INTEGRA został zrealizowany cykl seminariów z firmą ASTOR, pod hasłem: Moc technologii na AGH. Interaktywne wykłady, podczas których studenci mieli możliwość zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem i codziennymi wyzwaniami starszych kolegów po fachu, odbywały się na przełomie maja i czerwca, gromadząc licznych słuchaczy.

Każde z 4 spotkań, z cyklu Moc technologii na AGH, poświęcone było innym zagadnieniom. Studenci mieli okazję zapoznać się z układami redundantnymi oraz funkcjonowaniem i celami optymalizacji na podstawie konkretnych technologii wspierających produkcję, zaznajomić się z rozwiązaniami służącymi do wizualizacji i raportowania w aplikacjach przemysłowych, a nawet zaprzyjaźnić z robotami Kawasaki. Możliwość obcowania z nowoczesnym sprzętem i ciekawe przykłady wdrożeń stanowiły największą wartość dla młodych inżynierów.

„Przekazanie praktycznych wiadomości, dotyczących funkcjonowania zakładów produkcyjnych, fachowa terminologia oraz przekrojowość poruszanych zagadnień to wyróżniki „Mocy technologii na AGH”. Dlatego też wykłady cieszyły się dużą popularnością wśród studentów – w każdym z nich uczestniczyło po kilkadziesiąt osób.” – komentuje  Rafał Wędrychowicz z Koła Naukowego INTEGRA, Ambasador firmy ASTOR na AGH.

Na podstawie przeprowadzonych ankiet można śmiało stwierdzić, że wykłady spełniły oczekiwania wymagających studentów. Zadeklarowali oni również chęć uczestnictwa w podobnym cyklu w przyszłym roku. Tematów z pewnością nie zabraknie ?

„Częste odniesienia do rzeczywistych linii produkcyjnych oraz przykłady zrealizowanych wdrożeń ułatwiały studentom zapamiętywanie i usystematyzowanie przedstawianych informacji. Największą wartość stanowiła dla nich prezentacja nowoczesnego sprzętu oraz możliwość własnoręcznego sterowania robotem przemysłowym. Niewątpliwym atutem spotkań były dyskusje ze specjalistami, zajmującymi się na co dzień nowoczesnymi technologiami.” – dodaje Rafał Wędrychowicz.


Prezentacja działania wahadła odwróconego


Ambasador ASTOR na AGH – Rafał Wędrychowicz podczas wykładu: Przyjazna robotyka


Grupa studentów podczas jednego wykładu


Każdy miał szansę poznać możliwości prezentowanych systemów


ASTOR Sp. z o.o., od wielu lat aktywnie wspiera polską edukację, starając się, aby studenci podczas studiów mieli dostęp do najnowszych rozwiązań z zakresu systemów automatyki przemysłowej. Firma wspomaga powstawanie na uczelniach laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998 ogłasza konkursy prac dyplomowych. Pracownicy firmy ASTOR to absolwenci najlepszych polskich uczelni technicznych.

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)