SUPERBRANDS 2012 dla marki Barlinek

25 maja br. w Warszawie przedstawiciele najlepszych marek obecnych na polskim rynku, otrzymali statuetki Superbrands. Marka Barlinek została wyróżniona tytułem Superbrands, a tym samym uznana za jedną z najsilniejszych na krajowym rynku. Barlinek od lat jest liderem kategorii podłóg, który umiejętnie łączy wieloletnie doświadczenie z najnowocześniejszymi technologiami i znajomością aktualnych trendów.

The Superbrands Ltd. to międzynarodowa organizacja nagradzająca sukcesy marek, które wypracowały najmocniejszą pozycję w swojej branży. Tytuł Superbrands to prestiżowe wyróżnienie, przyznawane w ponad 80 krajach. Jego celem jest promowanie i nagradzanie marek, które oferują konsumentom wyjątkowe korzyści, dzięki czemu zdobyły przewagę nad konkurencją. Tegoroczni laureaci zostali wyłonieni głosami członków Rady Marek – gremium czołowych polskich ekspertów w dziedzinie brandingu, marketingu i reklamy – oraz grupy 2700 osób, które wzięły udział w badaniu konsumenckim.

Przy ocenie brano pod uwagę m.in. następujące kryteria: rozpoznawalność marki,  jej wizerunek, konkurencyjność, wyjątkowe korzyści, które oferuje oraz relacje z klientami.

„Barlinek S.A. jest laureatem wielu wspaniałych nagród, przyznawanych przez konsumentów, niezależnych ekspertów oraz media” – uważa Marek Janke, Członek Zarządu oraz Dyrektor Handlowy Barlinek S.A.  „Statuetka Superbrands to bardzo cenne trofeum dla marki Barlinek,   przyznane przez niezwykle kompetentne grono ekspertów. Cieszy mnie ogromnie zaufanie konsumentów, którzy postrzegają Barlinek jako producenta nowoczesnych i naturalnych wyrobów najwyższej jakości ” dodaje Marek Janke.

Barlinek otrzymał w ostatnim okresie następujące tytuły: Perła Polskiej Gospodarki 2011, Filar Polskiej Gospodarki, Inwestor Roku, Firma na Medal, Dobra Firma, Najlepsza Marka Budowlana, Lider Polskiej Ekologii, oraz nagrody: Dobry Design 2012, Złoty Laur Konsumenta 2011,  Płomień Roku 2011 i wiele innych. W 2011 r. miesięcznik Forbes potwierdził przynależność spółki  do grona firm, wyróżniających się najwyższymi standardami odpowiedzialnego biznesu, przyznając jej nagrodę
w konkursie „Regional Forbes CSR Awards”. Z kolei według rankingu miesięcznika Brief z lipca 2011 r. Barlinek jest jedną z 30 najbardziej podziwianych polskich marek, której przypisuje się cechy takie jak innowacyjność, jakość oraz odpowiedzialność.

Wyróżnienia te oraz osiągnięta pozycja rynkowa świadczą o słuszności przyjętej strategii rozwoju, a tym samym są dla marki bodźcem i motywacją do dalszego rozszerzania oferty, sięgania po innowacyjne rozwiązania oraz aktywnej obecności na rynkach krajowych i zagranicznych.


Na zdjęciu od lewej: Marek Janke, Członek Zarządu Barlinek S.A. oraz Nina Kowalewska-Motlik, Prezes Zarządu New Communications Sp. z o.o.

BARLINEK