Skałko-szał i wspinaczkowi zapaleńcy

ASTOR – dystrybutor rozwiązań dla przemysłu, został sponsorem III Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego. Amatorskie zawody wspinaczkowe, poświęcone pamięci znanego wspinacza i grotołaza – Andrzeja Skwirczyńskiego – odbyły się w minioną niedzielę, 13 maja, w jednym z najpopularniejszych podkrakowskich rejonów wspinaczkowych – Dolinie Będkowskiej. Organizatorem wydarzenia był Klub Wysokogórski Kraków.

ASTOR, znany dostawca rozwiązań dla przemysłu, chętnie wspiera ciekawe przedsięwzięcia, dając się poznać szerszej grupie odbiorców. Już drugi raz firma zaangażowała się więc w sponsoring zawodów wspinaczkowych. Mimo mistrzowskiej organizacji nie odbyło się bez perturbacji, a wszystko za sprawą płatającej figle – aury.

„Chwała meteorologom!” – podsumował Paweł Ćwiąkała, kierownik zawodów z Klubu Wysokogórskiego Kraków. „W ostatniej chwili zdecydowaliśmy się na zmianę pierwotnego terminu zawodów. Ostrzeżeni przez niesprzyjające prognozy pogody, przełożyliśmy zawody z soboty, 12 maja, na niedzielę. Dzięki temu uchroniliśmy zapał uczestników przed zgaszeniem przez intensywne opady deszczu!:)”

Ideą przyświecającą Memoriałowi Andrzeja Skwirczyńskiego jest umożliwienie sportowej rywalizacji wszystkim miłośnikom wspinaczki skałkowej. Z tego powodu większość dróg, dostosowana była do umiejętności nawet początkujących wspinaczy. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z zasadami etyki wspinaczkowej.

„Przepis na niezapomnianą wspinaczkową ucztę dla ciała i ducha? Garść pasji + piękne widoki + szczypta dobrych chęci.” – komentuje Wojciech Kmiecik, Członek Zarządu Operacyjnego ds. Marketingu i PR w firmie ASTOR. „Wystarczy tylko dodać, że w tym roku zgłosiło się 105 zespołów, aby wiedzieć, że III Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego był strzałem w dziesiątkę!”

Rywalizacja zawodników polegała na pokonaniu jak największej liczby dróg wspinaczkowych, spośród określonych przez organizatorów. W zawodach klasyfikowane były wyłącznie zespoły dwuosobowe.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria Mieszana:

I miejsce

Zespół „DeLongi” w składzie Iwona Soczyńska (KW Warszawa) i Piotr Soczyński ( KW Warszawa) – 679 pkt. i 20 dróg.

II miejsce

Zespół „Omlet tiiim” w składzie Ola Niemiec (KS Korona/GM PZA) i Adrian Chmiała (Totem/Pajaksport.pl) – 653 pkt. i 18 dróg.

III miejsce

Zespół „Ekstrakcja” w składzie Joanna Olesiuk (KW Warszawa/AZS PW) i Piotr Lipiński (KW Warszawa/AZS PW) – 525 pkt. i 16 dróg.

Kategoria Żeńska:

I miejsce

Zespół „Jelon i Zając” w składzie Asia Klimas (KW Kraków) i Ilona Gawęda (KW Kraków) – 596 pkt. i 20 dróg.

II miejsce

Zespół „Cats Power” w składzie Justyna Gorzych ( KW Warszawa) i Sylwia Zarzycka ( KW Warszawa) – 508 pkt. i 17 dróg.

III miejsce

Zespół „COKOLWIEK” w składzie Marysia Haduch i Kamila Górowska – 435 pkt. i 13 dróg

Kategoria Męska:

I miejsce

Zespół „Andrzej Marcisz -Robert Nejman” w składzie Andrzej Marcisz ( KS Korona)  i Robert Nejman ( KW Warszawa) – 1100 pkt. i 35 dróg.

II miejsce

Zespół „Gulo Gulo” w składzie Marek Cincio ( KS Korona) i Paweł Wojtas ( KS Korona) – 1013 pkt. 30 dróg.

III miejsce

Zespół „Nie-Święci Mikołajowie” w składzie Mikołaj Pudo (KW Kraków) i Cezary Kluś ( KW Kraków) – 912 pkt. i 26 dróg.


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)