Ceramika Paradyż doceniona za wkład w polską gospodarkę

W ciągu ostatnich dni ogłoszono listę firm nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP oraz przyznano nielicznej grupie polskich przedsiębiorstw tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki. W obu tych konkursach doceniono Ceramikę Paradyż, co potwierdza silną pozycję firmy oraz jej znaczący wkład w rozwój i promocję polskiej gospodarki.

Ceramika Paradyż znalazła się w zaszczytnym gronie 12 firm nominowanych do otrzymania Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, która nazywana jest „Polskim Gospodarczym Noblem”. Firma zgłoszona została w kategorii ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu. Wyboru 12 spośród 107 przedsiębiorstw zgłoszonych do konkursu, dokonała w tajnym głosowaniu 21 osobowa Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem Wiesława Rozłuckiego. Laureatów, których wybierze Prezydent Bronisław Komorowski, poznamy 29 maja podczas Gali z okazji otwarcia Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kandydaturę firmy do tej nagrody zgłosił Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień gospodarczych w Polsce. Jest to forma promocji najlepszych polskich firm i instytucji oraz sposób na podniesienie prestiżu przedsiębiorców, którzy odnoszą sukcesy na polskim i zagranicznych rynkach.

Ceramikę Paradyż doceniono także w tegorocznej edycji konkursu „Ambasador Polskiej Gospodarki” organizowanego przez Business Centre Club i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Firma otrzymała tytuł w kategorii eksporter, w której wyróżnia się przedsiębiorstwa propagujące polską gospodarkę, przede wszystkim przez eksport wyrobów lub usług.

Celem samego konkursu jest promocja polskich przedsiębiorstw osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych w oparciu o wysokie standardy ekonomiczno-finansowe i dobre praktyki biznesowe w kontaktach zagranicznych. Uroczysta Gala przyznania tytułu odbędzie się 21 maja w pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie.Grupa Paradyż, w skład której wchodzą spółki Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o., to wiodący polski producent płytek ceramicznych. Od ponad 22 lat tworzy produkty, które zyskują uznanie klientów w 37 krajach na całym świecie. Produkty Grupy Paradyż powstają w pięciu zakładach produkcyjnych wyposażonych w nowoczesny i zaawansowany park maszynowy. Inwestycje w nowoczesne technologie, doskonała jakość wyrobów oraz uznane wzornictwo to podstawa dynamicznego rozwoju firmy. Ofertę wyróżnia nowatorski design, dbałość o dopracowanie detali oraz szeroka gama kompletnych kolekcji ścienno-podłogowych i elementów zdobniczych w wielu formatach, co daje szerokie możliwości aranżacji odmiennych w charakterze wnętrz. Obecny potencjał rynkowy Grupy Paradyż to 1800 pracowników oraz trzy marki w portfolio produktowym – marka Kwadro skierowana do segmentu ekonomicznego, marka Paradyż oferująca szeroką paletę kolekcji w różnych stylach i formatach oraz marka My Way Paradyż Group – propozycja premium skierowana do najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują indywidualnych i nowatorskich rozwiązań w zakresie wzornictwa oraz technologii wykonania. Elegancja, styl, radość, klasyka, a także nowoczesny minimalizm – produkty Grupy Paradyż to pewny i najlepszy z możliwych wyborów – to gwarancja pięknego wnętrza. Uznanie klientów potwierdzone dynamicznie rosnącymi wynikami sprzedaży oraz licznymi nagrodami przyznanymi w prestiżowych konkursach – m.in. tytuł „Ambasador Polskiej Gospodarki 2012”, Złote Godło w kategorii QI Product w konkursie „Najwyższa Jakość Quality International”, nagrodę „Filary Polskiej Gospodarki 2011”, „JAKOŚĆ ROKU ZŁOTO 2011”, oraz „Wielka Perła Ceramiki UE 2011 z diamentami” dowodzą, że Grupę Paradyż można dziś uważać za przewodnika po światowym designie na rodzimym rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz oraz doskonałą wizytówkę polskiego przemysłu na świecie.

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX)