Drużyna Efektywności ASTOR podbija polskie stadiony i kibicuje polskiej reprezentacji!

Takiego wydarzenia jeszcze nie było. Świat wielkiego sportu i nowoczesnych technologii połączony w jednym, unikatowym przedsięwzięciu – ASTOR EURO Tour 2012 „Moc technologii, moc stadionów”. Prezentacja trendów w systemach automatyki, oprogramowaniu przemysłowym i robotyzacji połączona z prezentacją stadionów, które w czerwcu zapełnią się kibicami piłki nożnej.  Ta formuła zainteresowała prawie pół tysiąca inżynierów, kadrę menedżerską, automatyków i… miłośników piłki nożnej, którzy uczestniczyli w wyjątkowym road show. Cykl seminariów zorganizował ASTOR – dostawca nowoczesnych rozwiązań z zakresu automatyzacji, robotyzacji i informatyzacji produkcji przemysłowej.

ASTOR EURO Tour 2012 to przede wszystkim spotkania z ekspertami branżowymi oraz możliwość przetestowania demonstrowanych systemów sterowania i oprogramowania przemysłowego. Nieodłączną częścią każdego przystanku ASTOR Euro Tour 2012, było zwiedzanie zwykle niedostępnej części stadionu z profesjonalnym przewodnikiem.

Zgodnie z zapowiedzią Jarosława Gracela, Kierownika Projektu ASTOR Euro 2012, uczestnicy połączyli więc „przyjemne z pożytecznym”, czyli z jednej strony poznali najnowsze technologie przemysłowe, z drugiej zaś – poczuli atmosferę zbliżających się piłkarskich mistrzostw Europy. Spotkania ASTOR Euro Tour miały miejsce w Warszawie (PEPSI Arena), Krakowie (Stadion Miejski im. Henryka Reymana), Wrocławiu (Stadion Wrocław 2012), Poznaniu (Stadion Miejski w Poznaniu) i Gdańsku (PGE Arena Gdańsk).

W nawiązaniu do nadchodzącego Euro 2012 – rozwiązania z oferty ASTORa zostały przedstawione w postaci Drużyny Efektywności, a konkretne produkty odpowiadały pozycjom, jakie piłkarze zajmują na boisku. Ta analogia miała pokazać role, jaką  odgrywają różne specjalistyczne rozwiązania w procesie automatyzacji, robotyzacji i informatyzacji przedsiębiorstw.

Ciekawostką były dwa pracujące w niecodziennej aplikacji roboty Kawasaki, które  prezentowały możliwości bezbłędnej koordynacji ramion bramkarza, bez której w realiach meczu dochodzi do zdobycia punktu przez przeciwnika.

Na zakończenie każdego ze spotkań odbywało się losowanie oficjalnej piłki Euro 2012 – Tango 12.

Podczas seminarium zaprezentowano:
.: GE Intelligent Platforms SafetyNet,
.: Switche przemysłowe Astraada Net,
.: GE Intelligent Platforms  PACSystems HA,
.: Profesal Maintenance,Przemienniki częstotliwości Astraada Drive,
.: Platformę Systemową Wonderware,
.: Horner APG sterowniki serii ZX
.: Radiomodemy Satel Oy,
.: Korzyści z robotyzacji na bazie zastosowań robotów Kawasaki
.: Wonderware MES,
.: Akademię ASTOR,
.: System Pomocy Technicznej ASTOR.

Na sesjach demonstracyjnych najwięcej uwagi poświęcono:
1. Efektywnej wizualizacji na urządzeniach mobilnych:
.: Wonderware InTouch HMI 2012 na iPadzie
2. Efektywnym systemom sterowania i komunikacji przemysłowej:
.: GE Intelligent Platforms – PACSystems RSTi, RXi, HA
.: Horner – monitorowanie parametrów sieci elektrycznej – SmartMon Energy Plus
.: SATEL Oy – bezprzewodowa komunikacja Ethernet – SATELLAR
.: Astraada – falownik Astraada Drive GD300, monitoring i diagnostyka sieci Ethernet
3. Efektywnym aplikacjom zrobotyzowanym:
.: Kawasaki K-Roset – nowe narzędzie do projektowania i symulacji aplikacji zrobotyzowanych
4. Efektywnym systemom zarządzania dla działów Utrzymania Ruchu:
.: Profesal Maintenance – system klasy CMMS dla Działów Utrzymania Ruchu

Galeria zdjęć z ASTOR Euro Tour 2012 : https://picasaweb.google.com/112624301456025174409/ASTOREuroTour2012?authuser=0&feat=directlink
Link do filmu na FB:
https://www.facebook.com/photo.php?v=392711677417206
Link do firmowego kanału na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=Io8Ucj0KVME&list=FL9b9ybpSUIKCco4–ROmz1g&index=1&feature=plcp

Patronat medialny nad cyklem objęli:
APA, automatykaB2B.pl, Robotyka.com, Automatyka.pl, PAR, MM Magazyn Przemysłowy, Biuletyn Automatyki, Biznes i Produkcja, decyzje-IT.pl, Industrial Monitor, erp-portal.pl


Organizator – ASTOR Sp. z o.o.

Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”.

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)