ASTOR trzykrotnym laureatem konkursu Produkt Roku 2011!

Firma ASTOR znalazła się w gronie wyróżnionych przez ekspertów firm, w konkursie Produkt Roku 2011, organizowanym przez magazyny: Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych oraz Control Engineering Polska.
W rozstrzygniętym konkursie, wszystkie trzy nominowane produkty z oferty firmy ASTOR zwyciężyły w swoich kategoriach. Gala wręczenia nagród Produkt Roku 2011 odbyła się w Warszawie podczas targów AUTOMATICON. 

W szranki stanęło niemal 100 produktów zgłoszonych przez firmy oraz opisywanych na łamach magazynów branżowych: Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych oraz Control Engineering Polska. Produkt Roku 2011 wybierali zaproszeni do jury eksperci ze znanych ośrodków naukowo-technicznych w Polsce. Produkty były oceniane według następujących kryteriów: innowacyjność produktu, przydatność w praktyce, łatwość w użyciu, potencjalne zyski ekonomiczne i pozaekonomiczne związane z zastosowaniem produktu.

Produkty ASTORa, które uzyskały najwyższe uznanie i wygrały w poszczególnych kategoriach to:

Integracja sieci Rozwiązania GE Intelligent Platforms w sieci ProfiNet

Sieć ProfiNet pozwala na integrację urządzeń wizyjnych, układów wykonawczych
i kontrolno-pomiarowych przyspieszając i ułatwiając obsługę systemu. Standard ProfiNet umożliwia instalowanie rozwiązań GE Intelligent Platforms RX3i w systemach już działających jako nadrzędny kontroler systemu lub VersaMax I/O jako ekonomicznego układu I/O.   

BezpieczeństwoSystem zabezpieczeń SafetyNet

System zabezpieczeń klasy ESD od GE Intelligent Platforms, który pracuje równolegle z systemem sterowania procesem i monitoruje wszystkie krytyczne, z punktu widzenia bezpieczeństwa, parametry pracy.

Elementy instalacji elektrycznych i energetycznychSmartMon Energy Plus

Rozwiązanie dedykowane do monitorowania i optymalizacji zużycia energii elektrycznej w zakładach produkcyjnych.
Celem corocznego konkursu „Produkt Roku” jest promocja urządzeń i rozwiązań technicznych, mających zastosowanie w przemyśle, służących do produkcji, jej organizacji oraz optymalizacji.
Do konkursu mogą być zgłaszane produkty krajowe i zagraniczne, które pojawiły się na polskim rynku w roku ogłoszenia konkursu.

Nagrody w imieniu firmy ASTOR odebrał Tomasz Kochanowski, zastępca dyrektora działu wsparcia sprzedaży ds. marketingu oraz Marcin Witkowski, dyrektor oddziału ASTOR Warszawa.

Opisy nagrodzonych produktów:

Kategoria: Integracja sieci – Rozwiązania GE Intelligent Platforms w sieci ProfiNet

GE Intelligent Platforms wprowadził w roku 2011 do oferty rozwiązania pozwalające na pracę kontrolerów PACSystems RX3i oraz układów wejść wyjść oddalonych VersaMax I/O w sieci ProfiNet. Moduł kontrolera sieci ProfiNet do sterownika RX3i wyposażony jest w cztery porty komunikacyjne: 2 x Ethernet oraz 2 x Światłowód. Porty pracując w redundancji pozwalają na obsługę topologii sieciowych o architekturze gwiazdy, pierścienia oraz magistrali. W ramach jednego systemu RX3i można zainstalować do 4 kontrolerów sieci ProfiNet działających z szybkością 10/100/1000 Mbps i pozwalających na obsługę do 128 węzłów oddalonych. Kontroler wyposażony jest także w port Command Line Interface pozwalający na analizę oraz diagnostykę komunikacji i elementów pracujących na sieci. Uzupełnieniem oferty jest interfejs komunikacyjny VersaMax I/O wyposażony w port komunikacyjny pozwalający na wymianę danych w sieci ProfiNet. Wyposażony jest w redundantne porty komunikacyjne z interfejsem światłowodowym lub miedzianym oraz obsługę redundantnych zasilaczy. W ramach jednego interfejsu komunikacyjnego można obsłużyć do 8 modułów I/O w tym moduły komunikacyjne pozwalające na lokalne odpytywanie urządzeń polowych. Szybkość wymiany danych z kontrolerem wynosi od 1 do 512 ms.

Kategoria: Bezpieczeństwo – System zabezpieczeń SafetyNet

SafetyNet to system zabezpieczeń GE Intelligent Platforms certyfikowany przez TUV, w pełni zgodny z wymogami normy IEC 61508. Wyposażony jest w szereg mechanizmów wykrywania awarii i wykorzystywany jest do śledzenia i kontrolowanego zamknięcia potencjalnie niebezpiecznego procesu. Rozwiązanie to najczęściej stosowane jest w systemach Fire&Gas oraz systemach Emergency Shut Down lub Process Shut Down. Diagnostyka i bezpieczeństwo modułów wejść-wyjść obejmuje podwojone elementy załączające,  sprawdzanie ciągłości obwodów obiektowych, analizę pomiaru każdego kanału analogowego oraz upływności sygnału obiektowego do uziemienia. SafetyNet może pracować w redundancji kontrolerów oraz interfejsów komunikacyjnych Ethernet podnosząc dostępność całego systemu, który dodatkowo można certyfikować SIL2. System obsługuje protokół HART oraz może pracować w bardzo niekorzystnych warunkach przemysłowych: temp. pracy -40oC do + 70oC, wstrząsy, wibracje oraz powodujące korozję gazy.

Kategoria: Elementy instalacji elektrycznych i energetycznych – SmartMon Energy Plus

SmartMon integruje sprzęt oraz gotową aplikację przez co może być łatwo zainstalowany w dowolnym miejscu, nie wymaga dodatkowego programowania oraz konfiguracji. Urządzanie analizuje pobór i parametry energii elektrycznej na poszczególnych liniach zasilania oraz jak przekłada się to na koszty. Wszystkie mierzone parametry są na bieżąco archiwizowane w urządzeniu. Możliwy jest również import danych do komputera oraz wykonywanie analiz w innych dostępnych narzędziach. Wbudowany w urządzenie Web-Serwer daje dostęp do analiz z dowolnego miejsca przy pomocy komputera PC lub  telefonu komórkowego. Trzy dostępne w ramach rozwiązania SmartMod produkty pozwalają dobrać idealne rozwiązanie do naszych potrzeb – od atrakcyjnych cenowo urządzeń dla rynku maszynowego po rozbudowane systemy dające możliwość jednoczesnej analizy kilku oddzielanych linii zasilania.



O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)