SILKA YTONG na targach budownictwa w Łodzi

Łódzcy inwestorzy indywidualni w ciągu jedenastu miesięcy 2011 roku uzyskali 6.176 pozwoleń na budowę i rozpoczęli budowę 5.591 domów jednorodzinnych, natomiast w całym roku 2011 do użytkowania zostało oddanych 4.259 domów. To wyniki analizy firmy Xella Polska na podstawie danych GUS – potwierdza ona potencjał tego regionu dla rozwoju nowoczesnego budownictwa.

Optymizm inwestorów i ożywienie w sektorze budownictwa mieszkaniowego sprawiają, że w dniach 16-19.02 na XIX Targach Budownictwa INTERBUD w Łodzi wielu czołowych producentów, m.in. marki SILKA i YTONG, zaprezentuje swoją ofertę w dziedzinie nowoczesnych technologii budowlanych.

Dobra koniunktura
– W ciągu jedenastu miesięcy 2011 roku inwestorzy indywidualni z województwa łódzkiego uzyskali aż o prawie 7 proc. więcej pozwoleń na budowę niż w analogicznym okresie 2010 roku – mówi Anna Waszczuk, analityk rynku Xella Polska, producenta materiałów budowlanych SILKA i YTONG. – Inwestorzy indywidualni byli bardziej aktywni niż deweloperzy. Liczba wydanych w tym okresie pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych była prawie dwu i półkrotnie wyższa niż w budownictwie wielorodzinnym, natomiast rozpoczętych budów ponad trzykrotnie wyższa – dodaje Anna Waszczuk.

Analizy Xella Polska wskazują, że udział pozwoleń wydanych na budowę domów jednorodzinnych w ogólnej liczbie pozwoleń na budowę w województwie łódzkim w rozpatrywanym okresie wyniósł 71 proc., podczas gdy wartość tego wskaźnika w całej Polsce wynosiła jedynie 53 proc.

Jak prognozuje Anna Waszczuk w nadchodzących miesiącach należy spodziewać się kontynuacji pozytywnych trendów z roku 2011 w tym sektorze budownictwa. Na fali korzystnych przewidywań i przygotowań do sezonu budowlanego 2012 warto uzyskać rzetelną wiedzę na temat nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Na stoisku SILKA YTONG
Odwiedzający łódzkie targi będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą SILKA YTONG na stoisku 45 w pawilonie nr 1. Poznanie z bliska technologii i akcesoriów budowlanych pomoże im wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie. Eksperci obecni na targach posłużą specjalistyczną wiedzą na temat produktów SILKA YTONG i YTONG MULTIPOR oraz poradami dotyczącymi energooszczędnego budowania. Na stoisku SILKA YTONG inwestorzy będą mogli również sprawdzić, dlaczego ściany z bloczków SILKA i YTONG wznosi się szybko i prosto.

– Udział w łódzkich targach jest dla inwestorów okazją do nawiązania kontaktów z fachowcami oraz aktywnego sprawdzenia możliwości, jakie oferuje rynek – mówi Paweł Tropisz z pracowni projektowej „2D-3D”, ekspert budowy SILKA YTONG. – Łódź w ostatnim czasie bardzo się rozwija – w budownictwie mieszkaniowym nowoczesność jest umiejętnie łączona z tradycją. Inwestorzy indywidualni coraz częściej wybierają energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie budowlane – dodaje Paweł Tropisz.

Do dyspozycji zwiedzających na stoisku nr 45 w pawilonie 1 będą doradcy techniczni, przedstawiciele handlowi i instruktorzy SILKA YTONG, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące budowy ciepłego, a także przyjaznego mieszkańcom domu.

Zachęcamy do zdobywania wiedzy o nowatorskich rozwiązaniach budowlanych bezpośrednio u specjalistów SILKA YTONG oraz nawiązywania kontaktów z ekspertami. Dzięki tym działaniom inwestorzy będą mogli solidnie przygotować się do dużego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w targach INTERBUD, które odbędą się w dniach 16-19 lutego, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. ks. Ignacego Skorupki 21 oraz w Hali Expo, przy ul. Stefanowskiego 30. Targi można odwiedzać od czwartku 16.02 do soboty 18.02 w godzinach 10:00-18:00, a w niedzielę (19.02) do godz.16:00.


###
XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA. Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania SILKA YTONG.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)