SILKA YTONG na targach budownictwa w Gliwicach

W ciągu dziewięciu miesięcy 2011 r. inwestorzy indywidualni w powiecie gliwickim* oddali do użytku 67 proc. wszystkich oddanych w tym okresie do użytku mieszkań i domów jednorodzinnych. W ciągu jedenastu miesięcy ubiegłego roku w powiecie gliwickim rozpoczęto budowę o 2,4 proc. więcej domów jednorodzinnych niż w analogicznym okresie 2010 r.

Stabilna koniunktura
Według Anny Waszczuk, analityka rynku Xella Polska, producenta materiałów SILKA i YTONG, w powiecie gliwickim inwestorzy indywidualni wykazują znacznie większą aktywność niż deweloperzy. Świadczy o tym liczba wydanych pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych, która w ciągu pierwszych jedenastu miesięcy 2011 roku była ponad dwukrotnie wyższa niż w budownictwie wielorodzinnym, a liczba rozpoczętych budów – prawie 3,5-krotnie wyższa.

– W powiecie gliwickim udział pozwoleń wydanych na budowę domów jednorodzinnych w ogólnej liczbie pozwoleń na budowę wyniósł 69 proc., podczas gdy wartość tego wskaźnika w całej Polsce wynosiła jedynie 53 proc. Dane te potwierdzają potencjał tego regionu dla rozwoju nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego – komentuje Anna Waszczuk, analityk rynku Xella Polska, producenta materiałów SILKA i YTONG.

Aktywność inwestorów i stabilna sytuacja w sektorze budownictwa mieszkaniowego w regionie gliwickim powodują, że w dniach 17-19.02 na XIII Gliwickich Targach Budownictwa wielu czołowych producentów, m.in. marki SILKA i YTONG, zaprezentuje swoją ofertę w dziedzinie nowoczesnych technologii budowlanych.

Dlaczego warto odwiedzić stoisko SILKA YTONG?
Odwiedzający gliwickie targi będą mogli zapoznać się z aktualną ofertą SILKA YTONG na stoisku, które będzie mieścić się w hali sportowej. Poznanie z bliska technologii i akcesoriów budowlanych pomoże im wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie. Eksperci obecni na targach posłużą specjalistyczną wiedzą na temat produktów SILKA YTONG i YTONG MULTIPOR oraz poradami dotyczącymi energooszczędnego budowania. Na stoisku SILKA YTONG inwestorzy będą mogli również sprawdzić, dlaczego ściany z bloczków SILKA i YTONG wznosi się szybko i prosto.

– Zachęcamy inwestorów do odwiedzania targów budowlanych w Gliwicach, podczas których mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat najnowszych energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań stosowanych w budownictwie, a także uzyskać odpowiedzi specjalistów na nurtujące ich w tej dziedzinie pytania – zaprasza Artur Gołowacz z pracowni projektowej Malachit, Ekspert Budowy SILKA YTONG.

Eksperci są zgodni, że udział w targach jest pomocny dla inwestorów i zachęcają do zapoznania się z ofertą wystawców.

– Gliwickie Targi Budownictwa to wyjątkowa okazja, by zobaczyć wszystko to, co jest potrzebne do budowy wymarzonego domu, jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze technologii i materiałów – podkreśla Janusz Kurzyca z biura Graf, Ekspert Budowy SILKA YTONG. – To także okazja do porozmawiania z fachowcami i ekspertami z różnych branż w jednym miejscu. Inwestorzy mają możliwość porównania wielu znanych na rynku technologii stosowanych w budownictwie jednorodzinnym. Poznają także najnowsze rozwiązania techniczne – dodaje Janusz Kurzyca.

Do dyspozycji zwiedzających, na stoisku w hali sportowej, będą doradcy techniczni, przedstawiciele handlowi i instruktorzy SILKA YTONG, którzy podzielą się swoim doświadczeniem i odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące budowy ciepłego, a także przyjaznego mieszkańcom domu.

Zachęcamy do zdobywania wiedzy o nowatorskich rozwiązaniach budowlanych bezpośrednio u specjalistów SILKA YTONG oraz nawiązywania kontaktów z ekspertami. Dzięki tym działaniom inwestorzy będą mogli solidnie przygotować się do dużego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XIII Gliwickich Targach Budowlanych, które odbędą się w dniach 17–19 lutego w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej przy ul. Kaszubskiej 28. Targi można odwiedzać w godzinach10:00-18:00, a w niedzielę (19.02) do godz.17:00.

* dane dot. powiatu gliwickiego i miasta Gliwice


###
XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje energooszczędne materiały budowlane: YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA. Priorytetami Xelli są jakość produkcji – polskie zakłady były wielokrotnie nagradzane w tej kategorii; a także profesjonalne wykonawstwo – od 2012 roku dostępna jest innowacyjna usługa „szkolenie na budowie”, Xella rozwija również autorski program edukacyjny dla szkół i uczelni technicznych – Akademia Murowania SILKA YTONG.

Xella prowadzi sprzedaż poprzez sieć dystrybucji na terenie Polski oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.ytong-silka.pl, www.budowane.pl, www.ZdrowaBudowa.pl, www.akademiamurowania.pl

 

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)