Wyzwól kreatywność swojego dziecka

Warsztaty „Paradyżowa Kraina” na Łódź Design Festival 2011
Ceramika Paradyż, mając na uwadze rosnące zainteresowanie dzieci projektowaniem i sztuką, zorganizuje w trakcie Łódź Design Festival warsztaty projektowe pt. „Paradyżowa Kraina”, podczas których najmłodsi poznają świat designu i nowoczesnych technologii, odkryją tajniki zawodu architekta, prezentera telewizyjnego i projektanta mody. Warsztaty odbędą się w sobotę 22 października od godz. 13.00 do 16.00, w głównym centrum festiwalu przy ul. Targowej 35. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Celem warsztatów jest zapoznanie najmłodszych z tematem projektowania i designu w formie dostosowanej do wieku – zabawy, interaktywnej edukacji i samodzielnego projektowania. Uczestnicy będą mieli okazję poćwiczyć zmysł projektowy pod czujnym okiem prowadzących – znanych łódzkich projektantów i osób związanych z nowoczesnym designem.

Wszystkie twórcze działania będą angażowały nowoczesne technologie, takiej jak ekrany dotykowe i projektory oraz podłogę interaktywną – iFloor. Płytki Ceramiki Paradyż posłużą natomiast, jako materiał do produkcji ekranów, na których wyświetlane zostaną prezentacje multimedialne dla najmłodszych. Warsztaty będą prowadzone w trzech grupach wiekowych: 3-6, 7-10, 11-14 lat. Taki podział umożliwi odpowiednie dostosowanie programu i formy warsztatów dla ich uczestników.

Forma warsztatu dostosowana do wieku
Grupę 3-6 lat poprowadzą architekci z „oshi pracowni projektowej” Ola i Kajetan Hungerowie, którzy na co dzień tworzą unikatowe aranżacje wnętrz mieszkalnych oraz dbają o wystrój wnętrz biur i przestrzeni komercyjnych. Podczas ich warsztatów dzieci w formie zabawy dowiedzą się, czym zajmują się architekci i projektanci wnętrz, na czym polega projektowanie, jakich materiałów i produktów używają architekci przy tworzeniu wnętrz. Następnie, razem z prowadzącymi, dzieci stworzą własne projekty płytek, które chciałyby mieć w swoim domu. Podczas kreatywnej zabawy do dyspozycji uczestników będzie kreda do malowania 3D oraz specjalne okulary, dzięki którym najmłodsi będą mogli podziwiać swoje dzieła w trójwymiarze.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat poprowadzi prezenterka TVP Monika Kalinowska – dziennikarka TVP, autorka programów dla dzieci: „Kolory”, „Papierowy teatrzyk” i „Kraina Tośmo” oraz programu wnętrzarskiego „Podaj cegłę”. Pod jej okiem mali uczestnicy warsztatów będą tworzyć swój własny program telewizyjny, poświęcony projektowaniu, a po zakończeniu zajęć wszyscy uczestnicy dostaną nagrania ze sobą w roli prowadzących.

Najstarszą grupę (11-14 lat) w świat trendów wprowadzi uznana polska projektantka mody Agata Wojtkiewicz. Przybliży ona dzieciom, w jaki sposób tendencje ze świata mody i designu wzajemnie się przenikają oraz zaprezentuje aktualne trendy i pomoże młodym twórcom przełożyć je na projekty płytek ceramicznych.

W pięcioletniej już tradycji Łódź Design Festival, po raz czwarty Ceramika Paradyż jest sponsorem wydarzenia. Natomiast od 2009 roku firma bierze udział w festiwalu jako Mecenas Główny.

Więcej informacji na temat warsztatów na stronie www.paradyz.com oraz www.paradyz.com/paradyzowa_kraina

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX)