Powołanie Zarządu Spółek Grupy Paradyż na nową kadencję

Z początkiem lipca br. Walne Zgromadzenie Wspólników firm Ceramika Paradyż Sp. z o.o. oraz Paradyż Sp. z o.o., w myśl zapisów umowy spółek, powołało Zarząd Spółek Grupy Paradyż na kolejną kadencję.

Zgodnie z umową spółek, Zarząd Spółek Grupy Paradyż działa w oparciu o zasadę kadencyjności, a jego powołanie odbywa się trójetapowo – w pierwszej kolejności dotychczasowy Zarząd otrzymał pozytywną ocenę Wspólników za osiągnięcie bardzo dobrych wyników finansowych i sprzedażowych w ostatnich dwóch latach – niezwykle trudnych dla branży budowlanej.

Następnie powołany został nowy Zarząd Spółek – jego skład osobowy nie uległ zmianie – jest to bardzo istotne z punktu widzenia zapewnienia ciągłości realizowanych strategicznych kierunków rozwoju firmy, obranych na najbliższe lata. Ostatni etap to powierzenie Członkom Zarządu poszczególnych funkcji. Na stanowisko Prezesa Zarządu został powołany Pan Paweł Łuczka, który dotychczas pełnił obowiązki Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji. Panu Piotrowi Tokarskiemu – dotychczasowemu Prezesowi Zarządu – powierzone zostały obowiązki i kompetencje Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji. Nowy Zarząd Spółek Grupy Paradyż działa od dnia 12 lipca 2011 r., a zakres funkcji wygląda następująco:

 

  • Paweł Łuczka – Prezes Zarządu
  • Piotr Tokarski – Wiceprezes Zarządu ds. Produkcji
  • Łukasz Kardas – Wiceprezes Zarządu ds. Handlu
  • Wioleta Bojdo – Wiceprezes Zarządu ds. Finansów

Paweł Łuczka pełnił do tej pory funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji. Z Ceramiką Paradyż związany jest od 1994 roku, mając za sobą karierę na szczeblu m.in. Dyrektora Zakładu Produkcyjnego oraz Dyrektora Generalnego ds. Produkcji.

„Przez cały czas mojej wieloletniej pracy w Grupie Paradyż miałem możliwość uczestniczenia w projektowaniu i wdrażaniu wielu innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym dzisiejsza pozycja firmy jest tak dobra. Dynamicznie rozwijamy się w pełni wykorzystując potencjał w postaci zdolnej kadry oraz mocy produkcyjnych. Dzięki temu osiągamy bardzo dobre wyniki – widoczne zwłaszcza w okresie poprzedniej kadencji Zarządu Spółek. Przed nami nowe wyzwania, ale też kontynuacja obranego dobrego kierunku rozwoju. Poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko. Jestem przekonany, że w pełnieniu obowiązków Prezesa Zarządu pomoże mi moje dotychczasowe doświadczenie, dobra znajomość firmy oraz świeże spojrzenie”
– mówi Paweł Łuczka, Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż.

Piotr Tokarski, dotychczasowy Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż objął stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji. Z Ceramiką Paradyż związany jest od 1998 roku. Przechodząc kolejno szczeble Specjalisty ds. Marketingu, Dyrektora Handlu, Dyrektora Generalnego ds. Handlu, w 2009 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu.

„Zmiany są nieuchronne i bardzo pozytywnie wpływają na rozwój człowieka. Jeśli ktoś nie rozumie, dlaczego w Ceramice Paradyż zachodzą zmiany, to oznacza, że nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego Paradyż odnosi sukcesy wtedy, gdy inni popadają w coraz głębszy kryzys. Zmiana jest zapisana w naszym DNA. Hasłem przewodnim naszego handlu jest powiedzenie: Jedyną rzeczą stałą w życiu jest zmiana.

Zarządzanie zmianą w Spółkach Grupy Paradyż nie jest czymś nowym i nieznanym – przeciwnie – stoimy na stanowisku, że każda zmiana to ważny impuls, który z jednej strony pozwala spojrzeć na działania firmy ze zmienioną optyką, z drugiej – generuje nowe pomysły. Zakończenie mojej kadencji na stanowisku Prezesa Zarządu oraz objęcie stanowiska Wiceprezesa Zarządu ds. Produkcji to dla mnie czas nowych wyzwań oraz kontynuowanie kierunku rozwoju firmy, który rozpoczęliśmy ponad 2 lata temu – w zakresie moich nowych kompetencji mam na myśli przede wszystkim kontynuację wielomilionowych inwestycji dotyczących modernizacji zakładów produkcyjnych w kierunku zwiększenia ich mocy produkcyjnych oraz jeszcze większej konkurencyjności oferty produktowej.

Cieszę się, że Zarząd Spółek pozostał w niezmienionym składzie osobowym. To wyraz pozytywnej oceny naszych dotychczasowych osiągnięć i doskonały fundament do dalszej pracy. Tworzymy zespół, który odpowiada kolegialnie za kształtowanie polityki firmy i jej przyszłą pozycję na rynku – to ważne, bo przecież przed nami wspólne nowe strategiczne projekty i czas dalszego, dynamicznego rozwoju. Wchodzimy w ten okres z nowymi, jakże cennymi doświadczeniami” – mówi Piotr Tokarski.


Paweł Łuczka – Prezes Zarządu


Piotr Tokarski – Wiceprezes Zarządu ds. ProdukcjiGrupa Paradyż, w skład której wchodzą spółki Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o., to wiodący polski producent płytek ceramicznych. Od ponad 20 lat tworzy produkty, które zyskują uznanie klientów w blisko 40 krajach na całym świecie. Produkty Grupy Paradyż powstają w pięciu zakładach produkcyjnych wyposażonych w nowoczesny i zaawansowany park maszynowy. Inwestycje w nowoczesne technologie, doskonała jakość wyrobów oraz uznane wzornictwo to podstawa dynamicznego rozwoju firmy. Ofertę wyróżnia nowatorski design, dbałość o dopracowanie detali oraz szeroka gama kompletnych kolekcji ścienno-podłogowych i elementów zdobniczych w wielu formatach, co daje szerokie możliwości aranżacji odmiennych w charakterze wnętrz. Obecny potencjał rynkowy Grupy Paradyż to 1800 pracowników oraz trzy marki w portfolio produktowym – marka Kwadro skierowana do segmentu ekonomicznego, marka Paradyż oferująca szeroką paletę kolekcji w różnych stylach i formatach oraz marka My Way – propozycja premium skierowana do najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują indywidualnych i nowatorskich rozwiązań w zakresie wzornictwa oraz technologii wykonania. Elegancja, styl, radość, klasyka, a także nowoczesny minimalizm – produkty Grupy Paradyż to pewny i najlepszy z możliwych wyborów – to  gwarancja pięknego wnętrza. Uznanie klientów potwierdzone dynamicznie rosnącymi wynikami sprzedaży oraz licznymi nagrodami przyznanymi w prestiżowych konkursach – m.in. „Laur Konsumenta”, „Jakość Roku” „Perły Ceramiki UE” czy „Łazienka – Wybór Roku” dowodzą, że Grupę Paradyż można dziś uważać za przewodnika po światowym designie na rodzimym rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz.

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX )