ASTOR ponownie Ambasadorem Polskiej Gospodarki

Podczas gali III edycji ogólnopolskiego konkursu „Ambasador Polskiej Gospodarki”, organizowanego przez Business Centre Club, przedstawiciele 58 polskich firm odebrali prestiżowe wyróżnienia z rąk Wiceminister Spraw Zagranicznych – Beaty Stelmach i Prezesa BCC – Marka Goliszewskiego.

Spółka ASTOR, którą reprezentował Dyrektor Oddziału ASTOR Warszawa, znalazła się w gronie firm wyróżnionych za osiągnięcia we współpracy z przedsiębiorstwami/partnerami zagranicznymi już po raz drugi z rzędu. Uroczysty finał konkursu odbył się 16 maja br. w Pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie.

Najważniejszym celem konkursu, nad którym honorowy patronat objął Minister Spraw Zagranicznych, jest zwiększenie zaangażowania polskich przedsiębiorców
w promocję Polski na arenie międzynarodowej, jako wiarygodnego partnera gospodarczego. Nagroda cieszy się uznaniem środowiska biznesowego, ze względu na jej niezależność i ekspercki charakter. Jest potwierdzeniem silnej pozycji firmy na rynku oraz chęci ciągłego jej doskonalenia.
Dobry wizerunek polskiego przedsiębiorcy jest jednym z elementów budowania przewagi konkurencyjnej w ciągle zmieniającej się gospodarce rynkowej. ASTOR, dystrybutor międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania do automatyzacji, robotyzacji i informatyzacji produkcji, otrzymał już drugi raz z rzędu nagrodę w kategorii ”Partner Firm Zagranicznych” za działalność biznesową prowadzoną wspólnie z przedsiębiorstwami zagranicznymi.

Wojciech Kmiecik, Członek Zarządu Operacyjnego w firmie ASTOR, komentuje: „Ogromnie cieszy nas to ponowne wyróżnienie. Sukces zawdzięczamy w dużej mierze temu, że w okresie ożywienia inwestycyjnego, które nastąpiło w połowie 2010 roku, strategia buforowania stanów magazynowych firmy ASTOR przełożyła się na niezachwianą regularność dostaw. W tym samym czasie niektóre firmy konkurencyjne napotykały nieplanowane problemy z realizacją zamówień.
Skuteczność strategii ASTORa potwierdzona została również przez analityków Frost & Sullivan, którzy w oparciu o badania rynku MES w Europie Środkowo-Wschodniej, zdecydowali się nagrodzić firmę ASTOR za sukcesy na tym polu, przyznając nam tytuł – Poland Industrial Automation and Process Control Vertical Market Penetration Leadership Award.”

O konkursie:
Polscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w czterech kategoriach: Eksporter, Partner Firm Zagranicznych, Marka Europejska, Kreator Rozwiązań XXI Wieku. Kandydaci wypełniają ankiety konkursowe. Odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie są następnie weryfikowane i oceniane przez Jury. Proces podsumowywania wyników koordynuje Zarząd BCC. Tytuł „Ambasador Polskiej Gospodarki” otrzymują firmy, które zbiorą ponad 80% maksymalnej liczby punktów.

Partner Firm Zagranicznych – wyróżnienie dla firm, które promują polską gospodarkę przez działalność biznesową podejmowaną wspólnie z firmami zagranicznymi na terenie naszego kraju lub po granicami Polski.
Eksporter – wyróżnienie dla firm promujących polską gospodarkę przede wszystkim przez eksport wyrobów lub usług.
Marka Europejska – wyróżnienie dla firm, których działalność biznesowa jest bardzo dobrze znana w Europie i kojarzona już nie tylko z Polską, ale z najlepszymi jakościowo wyrobami lub usługami europejskimi.
Kreator Rozwiązań XXI Wieku – wyróżnienie dla firm o wysokim stopniu innowacyjności, promujących polską gospodarkę przez ofertę własnych nowatorskich produktów lub usług jeszcze dotychczas w świecie nieoferowanych.


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

 

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)