GE Intelligent Platforms PAC8000 Process

Jak poinformowała firma ASTOR, oferta firmy GE Intelligent Platforms dla rozwiązań do systemów o charakterze ciągłym i wsadowym została rozbudowana o kolejny układ: PAC8000 Process. System ten, wraz z rozwiązaniem Proficy Process Systems, zbudowanym w oparciu o kontroler PACSystems RX3i, jest kolejną propozycją kierowaną dla odbiorców poszukujących rozwiązań DCS. Znajduje on zastosowanie w najbardziej wymagających obiektach w branży petrochemicznej oraz paliwowej.

Konstrukcja systemu PAC8000 Process umożliwia jego pracę także w wyjątkowo niskich (-40oC) i wysokich (+60oC) temperaturach oraz miejscach narażonych na występowanie dużych wstrząsów, wibracji i gazów (powodujących korozję).

Funkcjonalność rozwiązania umożliwia dopasowanie architektury pracy do potrzeb wymagających użytkowników końcowych, dla których istotna jest możliwość pracy systemu w układzie redundancji oraz zbierania danych bezpośrednio ze stref zagrożonych wybuchem. „Bardzo bogata lista dostępnych modułów wejść/wyjść oraz terminali przyłączeniowych, w wykonaniu standardowym oraz iskrobezpiecznym, znacznie zwiększa możliwości zastosowań systemu PAC8000 Process. Układ taki jest przezroczysty dla protokołu HART oraz umożliwia komunikację w standardzie TCP z warstwą układów I/O oraz warstwą SCADA.” – komentuje Piotr Adamczyk, specjalista ds. marketingu i sprzedaży w firmie ASTOR.

Wbudowane mechanizmy zabezpieczeń Fault Tolerant Ethernet oraz obsługa redundantnych magistral gwarantują wymianę danych, nawet w przypadku pojawienia się awarii. Oprogramowanie do konfiguracji i budowania strategii sterowania jest proste i intuicyjne w obsłudze oraz umożliwia programowanie w 5 różnych językach. Kontroler PAC8000 pozwala na wykonywanie strategii działania charakterystycznej dla rozwiązań procesowych, jak i tradycyjnych rozwiązań PLC, dzięki czemu jest idealny dla rozwiązań, w których wymagane jest wykonywanie sekwencji logicznych w systemach ciągłych i wsadowych.

Więcej informacji na temat produktów GE Intelligent Platforms na stronie internetowej: http://www.astor.com.pl/ge/O ASTOR Sp. z o.o.

Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)