ASTOR ponownie nagrodzony za wzrost sprzedaży robotów Kawasaki

W dniach 6 – 7 kwietnia 2011, podczas Hannover Messe 2011, odbyło się Europejskie Spotkanie Dystrybutorów Kawasaki. Podczas spotkania rozdano nagrody za największy wzrost sprzedaży. Firma ASTOR, ze swoimi wynikami, zajęła drugie miejsce wśród europejskich dystrybutorów robotów Kawasaki.

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu dystrybutorów z Europy oraz przedstawiciele firmy Kawasaki Robotics, na czele z prezydentem firmy – Masanori Iwase, który wręczył wyróżnienia pięciu najlepszym firmom dystrybucyjnym w Europie.

To czwarte z rzędu takie wyróżnienie dla ASTORa, co jest dowodem ciągle rosnącej popularności robotów Kawasaki oraz rozwoju polskiego rynku robotyki. Obecnie liczba robotów sprzedawanych w Polsce szacowana jest na 500 sztuk rocznie, z czego połowa kupowana jest za granicą. Oznacza to, że ASTOR ma około 20% udziału w rynku robotów sprzedawanych w Polsce.

„W roku 2009 sprzedaliśmy 34 roboty, w 2010 – już 46, co daje nam wzrost sprzedaży na poziomie 35%. Na te wyniki wpływa wysoka jakość i funkcjonalność robotów Kawasaki wybieranych przez polskich przedsiębiorców. Firmy produkcyjne odważniej inwestują w nowe technologie, wiedząc, że zwiększą w ten sposób swoją konkurencyjność. Nie bez znaczenia jest też zaufanie klientów, jakie firma ASTOR wypracowała przez blisko 25 lat działalności. Użytkownicy systemów zrobotyzowanych i integratorzy bardzo cenią specjalistów pracujących w firmie ASTOR i udzielane przez nich wsparcie techniczne.” – podsumowuje Paweł Halicki, zastępca dyrektora działu robotów przemysłowych w firmie ASTOR.

O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)