Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG ruszyło już w trasę

Ponad 1.100 wykonawców z całej Polski zgłosiło się, aby wziąć udział w profesjonalnym i bezpłatnym szkoleniu zorganizowanym w ramach Miasteczka Akademia Murowania SILKA YTONG. Zapisy wciąż trwają! Wystarczy przyjść do Miasteczka!

Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG w Warszawie i Toruniu odwiedziło łącznie ponad 640 wykonawców i uczniów szkół o profilu budowlanym. Gośćmi Miasteczka byli również inwestorzy indywidualni, architekci, firmy handlowe oraz przedstawiciele mediów.

Dobry start Miasteczka to nie tylko imponująca liczba odwiedzających oraz zapisanych na szkolenia. To także odznaczenia i nagrody zdobyte podczas pierwszej imprezy. Na targach MUREXPO 2011 w Warszawie YTONG ENERGO został odznaczony Godłem Złoty Kask. Organizatorem konkursu jest Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa. Kryteriami, jakie były brane pod uwagę przy ocenie to: nowoczesność rozwiązań, ekologia, energooszczędność, jakość i precyzja wykonania, ekonomiczne parametry użytkowania oraz rynkowa promocja wyrobu. Miasteczko Akademia Murowania SILKA i YTONG zostało również wyróżnione dyplomem za najładniejsze stoisko targów.

Centralnym punktem Miasteczka Akademia Murowania SILKA YTONG jest specjalnie zaprojektowana ciężarówka – Promo Truck. Teren Miasteczka podzielony jest na dwie strefy: Strefę Szkoleń dla ekip wykonawczych oraz Strefę Edukacji dla wszystkich zainteresowanych budową domu: inwestorów indywidualnych, firm budowlanych, architektów, studentów czy szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym.

Jak powstawało Miasteczko? Jak wyglądają szkolenia? Zapraszamy do obejrzenia wideo-relacji z imprezy w Warszawie:
http://www.youtube.com/watch?v=oLqnk7bXwm8.

Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG odwiedzi jeszcze 10 miast: Łódź, Kielce, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk i Olsztyn. Będzie zlokalizowane przy dużych centrach handlowych lub na targach budowlanych, aby odwiedzający mieli swobodny dostęp do oferty Miasteczka oraz dogodne miejsca do zaparkowania. Miasteczko można odwiedzić z całą rodziną. Organizatorzy zapewnili również atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, gry i zabawy pod opieką doświadczonej animatorki.

– Cieszy nas duże zainteresowanie akcją, szczególnie, że dopiero rozpoczęliśmy nasze edukacyjne roadshow. Gorąco zachęcamy zarówno wykonawców, jak i inwestorów indywidualnych, do pogłębiania swojej wiedzy budowlanej. Specjaliści w Miasteczku odpowiedzą na pytania związane z budową domu i remontem mieszkania, a nasi najlepsi instruktorzy pokażą jak prawidłowo wymurować ścianę – mówi Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu Xella Polska.

Oferta Miasteczka
Dla inwestorów indywidualnych
Odbiorcy indywidualni w ramach Strefy Edukacji będą mogli:
– uzyskać bezpłatne porady ekspertów SILKA YTONG m.in. na temat planowania i kosztów budowy domu, wyboru i adaptacji projektu gotowego domu, technologii murowania, wyboru materiałów budowlanych, wymaganych dokumentów oraz formalności związanych z budową domu
– porozmawiać z firmami wykonawczymi oraz architektami
– wziąć udział w pokazach murowania prowadzonych przez instruktorów SILKA YTONG, a także samodzielnie wznieść fragment ściany
– skorzystać z promocji na akcesoria budowlane w sklepie internetowym www.sklep.xella.pl

Dla firm wykonawczych
Ekipy budowlane mogą:
– wziąć udział w fachowych szkoleniach tematycznych dotyczących zagadnień związanych z wszystkimi etapami murowania ścian oraz remontami i wykończeniem wnętrz. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
– odbyć indywidualne konsultacje z instruktorami SILKA YTONG
– skorzystać z promocji na akcesoria i materiały budowlane w sklepie internetowym www.sklep.xella.pl

Zainteresowanych udziałem w szkoleniu wykonawców zapraszamy do zgłaszania się telefonicznie: 801 122 227 lub 29 767 03 60. Formularz rejestracyjny oraz szczegółowy program i godziny szkoleń dostępny jest również na stronie www.akademiamurowania.pl. Można też po prostu odwiedzić Miasteczko i zapisać się na miejscu.

Dla szkół
Szkoły ponadgimnazjalne o profilu budowlanym będą mogły:
– uczestniczyć w pokazach murowania oraz prezentacjach technicznych
– zapoznać się z nowoczesnymi technologiami budowlanymi od strony praktycznej i teoretycznej

Trasa
Terminy roadshow Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG w poszczególnych miastach:
13-14.04 – Łódź, Centrum Handlowe Port IKEA, ul. Pabianicka 245
15-16.04 – Kielce, Targi Dom 2011, Targi Kielce, ul. Zakładowa 1
17-18.04 – Kraków, Park Handlowy Zakopianka, ul. Zakopiańska 62
19-20.04 – Katowice, Centrum Handlowe 3 Stawy, ul. Pułaskiego 60
21-22.04 – Opole, Centrum Handlowe Karolinka, ul. Wrocławska 152/154
26-27.04 – Wrocław, Bielany Park Handlowy, ul. Czekoladowa 5-22
28-29.04 – Poznań, Centrum Handlowe Franowo IKEA ul. Szwedzka 10
4-5.05 – Szczecin, Centrum Handlowe GRYF,  ul. Wiosenna 32
6-7.05 – Gdańsk, Park Handlowy Matarnia, ul. Złota Karczma 26
8-9.05 – Olsztyn, Centrum Handlowe Real, ul. Sikorskiego 2B

Szczegółowe informacje na temat imprez w poszczególnych miastach dostępne są na stronie: www.akademiamurowania.pl. Zapraszamy do odwiedzin, aby na bieżąco śledzić trasę ciężarówki oraz poznać ekspertów i instruktorów SILKA YTONG.


Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Więcej informacji w serwisach: www.xella.pl, www.budowane.pl, www.akademiamurowania.pl, www.miastonoca.budowane.pl, http://www.termodom.pl/termodompasywny/, http://sklep.xella.pl, www.inspiracje.budowane.pl, www.multipor.budowane.pl, www.15latYTONG.pl, www.energoscienne.pl oraz na blogach: http://blog.xella.pl/budujemy, www.ZdrowaBudowa.pl.

Xella Polska
Więcej informacji z firmy Xella Polska ( PRESS BOX)