Obsługa XML w Proficy Machine Edition ułatwia tworzenie kodu sterującego

W ofercie ASTOR dostępna jest nowa wersja pakietu narzędziowego Proficy Machine Edition 6.5, służącego do programowania systemów sterowania oraz paneli operatorskich GE Intelligent Platforms.

Oprogramowanie Proficy Machine Edition w wersji 6.5 zostało wzbogacone o narzędzie pozwalające w łatwy sposób realizować import i eksport programów sterujących do plików XML.

„Teraz możliwe jest przenoszenie, w prosty sposób, fragmentów lub całego kodu sterującego pomiędzy różnymi projektami tworzonymi w oprogramowaniu Proficy Machine Edition. Logika sterująca wyeksportowana do pliku będzie mogła również być edytowana przy pomocy zewnętrznego oprogramowania, co pozwoli na szybkie wprowadzanie modyfikacji w kodzie i tworzenie własnych generatorów kodu.” – komentuje Piotr Adamczyk, menadżer produktów GE Intelligent Platforms w firmie ASTOR.

Moduł Logic Developer PLC oprogramowania Proficy Machine Edition, służący do programowania systemów sterowania, można uruchomić na wersjach Professional lub Ultimate systemu Windows 7.

Oprogramowanie dostępne jest już od 299 zł netto w ramach promocji „Zostań profesjonalistą”
Do najważniejszych nowości tej wersji oprogramowania należą:

  • import i eksport bloków LD, FBD i ST w ramach projektu w formacie XML,
  • nowy raport o różnicach w wartościach zmiennych Initial Value w sterowniku i oprogramowaniu,
  • dla kontrolerów PACSystems zwiększone wielkości parametrów dla bloku i bloku funkcyjnego,
  • obsługa nowej jednostki IC695CPU315 oraz nowych modułów analogowych IC694ALG232, IC94ALG233, IC695ALG412, IC694ALG542 i dyskretnych IC695MDL664, IC695MDL765.
  • drukowanie z panelu operatorskiego na drukarkę sieciową,
  • wyświetlanie obiektów alarmów, trendów, list i combo-boxów w WebServerze panelu,
  • obiekt wyświetlania trendów historycznych na bazie danych zalogowanych danych historycznych dla paneli QuickPanel CE w wersji zaawansowanej (IC754VxLxxCTD)
  • opcja wgrania projektu na kartę CF bez konieczności posiadania panelu (opcja ta ułatwia aktualizacje aplikacji znajdującej się na panelu w miejscu, gdzie nie ma bezpośredniego połączenia panelu z oprogramowaniem narzędziowym.

Więcej informacji na temat oprogramowania Proficy Machine Edition można znaleźć na stronie www.astor.com.pl/ge .


O ASTOR Sp. z o.o.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club oraz wśród licznych nagród, pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”, zdobywcą tytułów „Ambasador Polskiej Gospodarki” i „Tego, który zmienia polski przemysł”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji
i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)