ASTOR – pięciokrotnym laureatem konkursu Produkt Roku 2010!

Konkurs „Produkt Roku 2010” został rozstrzygnięty. Produkty z oferty firmy ASTOR zostały nagrodzone aż w pięciu kategoriach, co nie udało się do tej pory żadnej firmie. Uroczyste wręczenie nagród za „Produkt Roku 2010” odbyło się 17 marca 2011 w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Konkurs zorganizowały redakcje miesięczników Control Engineering Polska oraz Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych. W spotkaniu uczestniczyli szefowie nagrodzonych firm, jurorzy oraz zagraniczni goście. ASTOR ma powody do zadowolenia: po raz kolejny produkty, które dostarcza firma, znalazły uznanie jurorów konkursu „Produkt Roku”. Fakt ten cieszy tym bardziej, że w jury konkursu zasiadają eksperci, reprezentujący znane ośrodki naukowo-techniczne w Polsce.
Celem corocznego Konkursu „Produkt Roku” jest promocja urządzeń i rozwiązań technicznych, mających zastosowanie w przemyśle (w szczególności w zakładach przemysłowych), służących do produkcji, jej organizacji oraz optymalizacji.

Zgłoszone produkty oceniane były przez jurorów według następujących kryteriów:innowacyjność

  • przydatność w praktyce
  • łatwość w użyciu
  • potencjalne zyski ekonomiczne i pozaekonomiczne, związane z zastosowaniem produktu

Rozwiązania firmy ASTOR wyróżnione przez Control Engineering Polska w konkursie „Produkt Roku” 2010:

II miejsce w kategorii: Roboty – Kawasaki YF003N – szybki robot do aplikacji Pick&Place. Kawasaki YF003N znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie realizowane jest szybkie i precyzyjne przenoszenie ładunków o małej masie. Więcej o robocie Kawasaki serii Y

  • II miejsce w kategorii: Sieci przemysłowe, Ethernet przemysłowy – JetView Pro – oprogramowanie do kompleksowej konfiguracji i diagnostyki sieci Ethernet. Pozwala w intuicyjny sposób konfigurować pojedyncze switche, poprzez przeglądarkę internetową, protokół SNMP oraz Telnet. Więcej o JetView Pro
  • III miejsce w kategorii: HMI, systemy SCADA, wizualizacja – Platforma Systemowa Wonderware – modułowy system oparty na technologii ArchestrA , obejmuje zarówno komunikację z urządzeniami produkcyjnymi, warstwy pośrednie zarządzania informacją z produkcji, jak i warstwę integracji z systemami ERP Więcej informacji o Platformie Systemowej Wonderware

Rozwiązania firmy ASTOR wyróżnione przez Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych w konkursie „Produkt Roku” 2010:

I miejsce w kategorii: Elektryka, energetyka i elektronika – Horner APG RX371 – integrujący w sobie funkcję panelu operatorskiego, sterownika oraz wbudowanych portów komunikacyjnych. All-in-One to kompaktowe rozwiązania do małych aplikacji sterujących.
Więcej o Horner APG RX371

II miejsce w kategorii: Informatyka – Envision RV i FX – oprogramowanie narzędziowe ułatwiające zarządzanie grupą sterowników Horner APG, pracujących w systemach rozproszonych. Envision RV to narzędzie posiadające funkcje oddalonego terminala do zdalnego serwisu i monitorowania pracy sterowników firmy Horner APG. Envision FX to narzędzie ułatwiające dostęp do danych procesowych zgromadzonych na kartach pamięci, zainstalowanych w sterownikach.
Więcej o oprogramowaniu Envision

Wojciech Kmiecik, Członek Zarządu Operacyjnego ASTOR ds. Marketingu i PR, komentuje: „Cieszą nas tak liczne nagrody, otrzymane w zróżnicowanych kategoriach. Utwierdza nas to w przekonaniu, że nasza strategia doboru dostawców produktów do naszej oferty sprawdza się w praktyce. Najbardziej cieszy uznanie dla najnowszych produktów – robota Kawasaki serii Y oraz sterownika zintegrowanego z panelem – Horner RX371”.


O ASTOR Sp. z o.o.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club oraz wśród licznych nagród, pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”, zdobywcą tytułów „Ambasador Polskiej Gospodarki” i „Tego, który zmienia polski przemysł”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji
i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)