Grupa Media-Saturn przejmuje międzynarodowego operatora w handlu internetowym redcoon

Grupa Media-Saturn, będąca liderem sprzedaży elektroniki użytkowej w Europie, przejęła wiodącego międzynarodowego operatora internetowego w branży elektroniki użytkowej. Dziś została podpisana stosowna umowa. Dzięki przejęciu firmy redcoon Grupa Media-Saturn rozbudowuje swoją strategię On-line.  Obok rozwoju koncepcji dystrybucji wielokanałowej, do Media Markt i Saturna dołącza profesjonalista w zakresie handlu internetowego. Ta dwukierunkowa strategia (rozwój dystrybucji wielokanałowej oraz przejęcie pierwszoligowego gracza w zakresie handlu internetowego) pozwoli  rozciągnąć pozycję europejskiego lidera w handlu stacjonarnym także na ten gwałtownie rosnący segment rynku, jakim jest Internet. Przejęcie będzie możliwe po zatwierdzeniu transakcji przez urząd antymonopolowy. Kwota, na jaką opiewa transakcja nie została ujawniona.

Horst Norberg, Prezes Zarządu Media-Saturn-Holding GmbH: „redcoon wpasowuje się idealnie w portfel przedsiębiorstw zarządzanych  przez Media-Saturn. Przejęcie umożliwi nam wstęp do grona profesjonalistów rynku internetowego w Niemczech i w dziewięciu innych krajach europejskich. Pozyskana firma jest dojrzałym i sprawdzonym sprzedawcą internetowym i w przyszłości uzupełni aktywność marek Media Markt i Saturn w sieci jako samodzielny podmiot. Redcoon staje się istotnym składnikiem strategii naszej obecności w Internecie. Witamy zespół redcoon’a i cieszymy się na wspólne przedsięwzięcia.”

Dystrybucja wielokanałowa ułatwi klientom sieci Media Markt i Saturn dostęp do naszej oferty, pozwoli także na poszerzenie i uzupełnienie oferty handlu stacjonarnego o sprzedaż internetową.

Redcoon pozostanie wyłącznie dystrybutorem internetowym i będzie funkcjonował jako samodzielne przedsiębiorstwo w ramach Grupy Media –Saturn. Redcoon będzie nadal kierowany przez swojego założyciela, pana Reinera Henkel i będzie stanowił konkurencję dla firm siostrzanych Media Markt i Saturn. ”Redcoon ze swoją strategią rynkową został bardzo dobrze przyjęty przez klientów. W zakresie strategii zarządzania i strategii cenowej nic się dla klientów nie zmieni”- mówi dr Rolf Hagemann, Wiceprezes Zarządu Media-Saturn-Holding GmbH, odpowiedzialny za  Przejęcia&Akwizycję.

Redcoon został założony w roku 2003 w Aschaffenburgu i oferuje w sieci 24.000 produktów w kategoriach: AGD, RTV, komputery, sprzęt fotograficzny, książki, elektronarzędzia oraz sprzęt ogrodowy, artykuły sportowo-rekreacyjne, instrumenty muzyczne oraz akcesoria. Ta wysokodochodowa i szybko rosnąca firma działa w 10 krajach europejskich. Z obrotem 354 mln Euro w roku finansowym 2009/2010 oraz liczbą klientów przekraczającą 3 miliony zalicza się do liderów w gronie niezależnych dystrybutorów internetowych. Grupa redcoon zatrudnia aktualnie 485 pracowników.

O Grupie Media-Saturn
Przy dochodach netto wynoszących 20,8 mld euro i liczbie pracowników powyżej 70 tys. w 2010 r., Media Markt i Saturn zajmują pierwsze miejsce wśród sprzedawców elektroniki użytkowej w Niemczech i Europie. Na sukces, jakim cieszą się te dwie marki sprzedaży detalicznej należące do Media-Saturn-Holding GmbH, składa się wyjątkowy wybór niedrogich markowych produktów, kompetentny personel, doskonała obsługa, charakterystyczna reklama oraz zdecentralizowana struktura organizacyjna. Każdy dyrektor marketu jest udziałowcem swojego sklepu i tym samym odpowiada za ofertę produktową oraz ceny towarów, personel i marketing. Sieci Media Markt i Saturn są zarządzane niezależnie od siebie i stanowią konkurencyjne względem siebie marki sprzedaży detalicznej. Grupa Media-Saturn, w której większość udziałów należy do METRO AG, posiada obecnie 877 sklepów w 17 krajach w Europie i Azji. Więcej informacji o Grupie Media-Saturn można znaleźć na stronie www.media-saturn.com .

O redcoon

redcoon.de należy do największych fachowych sklepów dyskontowych niemieckiego obszaru językowego oferujących telewizory plazmowe i LCD, cyfrowy sprzęt fotograficzny, notebooki, sprzęt HiFi i Car-HiFi  oraz artykuły gospodarstwa domowego. Ze swoim sklepem internetowym w dziesięciu krajach europejskich redcoon (www.redcoon.com) należy do największych europejskich sprzedawców w tym segmencie. Przedsiębiorstwo z siedzibą w Aschaffenburgu zostało założone w roku 2003 i cieszy się bardzo dobrą opinią jako dystrybutor internetowy elektroniki użytkowej. Sukces swój zawdzięcza bardzo szerokiej ofercie najnowocześniejszych produktów, wyjątkowym cenom oraz koncepcji zakupowo-logistycznej, dzięki której z powodzeniem zaspokaja potrzeby klientów. Założycielem redcoon.de jest Reiner Henkel, który zarządza przedsiębiorstwem.

Media Markt /  SATRUN
www.mediamarkt.pl www.saturnpolska.pl
Więcej informacji z firmy MEDIA SATURN  ( press box )