Zmiana warty w GE Intelligent Platforms

Firma ASTOR – autoryzowany dystrybutor firmy GE Intelligent Platforms w Polsce – poinformowała, że nowym prezesem i dyrektorem generalnym globalnego dostawcy sprzętu i oprogramowania z zakresu automatyki przemysłowej została Jody Markopoulos. Zastąpiła ona na stanowisku Maryrose Sylvester, którą mianowano prezesem i dyrektorem generalnym GE Lighting.

GE Intelligent Platforms jest wiodącą firmą w zakresie zaawansowanych technologii, obsługującą firmy z długiej listy sektorów gospodarki na całym świecie. Są wśród nich: administracja i obronność, telekomunikacja, energetyka, wodociągi i kanalizacja, transport oraz paczkowane dobra konsumpcyjne. Firma dostarcza globalnie oprogramowanie, usługi, systemy sterowania oraz systemy wbudowane.

Jody Markopoulos, ma 17-letni staż pracy w koncernie GE, od 2005 roku prowadziła dział sourcingu w ramach struktur GE Energy. Na tym stanowisku odpowiedzialna była za zarządzanie 1300 – osobowym zespołem realizującym na całym świecie zakupy materiałów i usług o łącznej wartości 16 mld dolarów. Jej sukcesem było też zwiększenie bazy dostawców i organizacji na rynkach wschodzących. W czasie długoletniej pracy w GE Energy, Markopoulos zajmowała różne stanowiska, stopniowo przejmując odpowiedzialność w zakresie dostaw i jakości. Ostatnio Jody Markopulos pełniła rolę dyrektora generalnego ds. jakości.

„Umiejętności przywódcze Jody i jej znaczący wkład w rozwój firmy sprawiają, że jest właściwą osobą do kierowania działem Intelligent Platforms w jego dalszym rozwoju” – komentuje zmianę Charlene Begley, prezes i dyrektor generalny GE Home & Business Solutions.

Markopoulos przyszła do GE po ukończeniu Clarkson University w Nowym Jorku, gdzie uzyskała tytuł licencjata na kierunku Interdyscyplinarna Inżynieria i Zarządzanie. Obecnie zasiada w Radzie Nadzorczej Dziekana Szkoły Inżynierskiej Wallace H. Coulter w Clarkson.

Stefan Życzkowski, prezes ASTOR komentuje: „Cieszymy się na zmianę warty w GE Intelligent Platforms, gdyż dostaliśmy zapewnienie, że napłynie nowy strumień inwestycji, który spowoduje znaczący rozwój systemów GE.”

 


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”.

Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)