Kolejna zmiana trendów w modzie i makijażu

W modzie i w makijażu trendy regularnie się zmieniają. To może prowadzić do błędnych przekonań, że makijaż również podlega określonej modzie kolorystycznej, że nie istotnie jest to jaki mamy kształt i kolor oczu, powinnyśmy używać określonych kolorów i kosmetyków. Dodatkowo wiadome jest to, że nie każdy makijaż nadaje się na wszystkie okazje.

Modę trudno dostosować do natury, urody i sytuacji. Natomiast jest jeden typ makijażu, w którym dowolnie możemy mieszać kolory, nie rezygnując z mody. Jest to makijaż smokey eyes. Drapieżny, ostry makijaż , idealny na imprezę albo wieczorne spotkanie. Dodaje tajemniczości i seksapilu. Optycznie powiększa oko, co może być zaletą dla dziewczyn, które uważają, że mają małe oczy. Doskonale komponuje się z każdym odcieniem włosów. Inaczej jest z kolorem oczu. Właścicielkom zielonych oczu najlepiej jest w kolorach brązowych, zielonych, szarych i fioletowych. Posiadaczki niebieskich oczu przepięknie wyglądają w zestawach beżu i szarości – od jasnej do bardzo ciemnej. Często mówi się, że to brązowe oczy mogą zostać podkreślone każdym dostępnym kolorem cieni do powiek. Marki takie, jak na przykład Inglot produkują cienie do powiek w praktycznie każdym odcieniu, od pasteli po kolory bardzo żywe.

Na co dzień warto stosować umiarkowany makijaż, jednocześnie podkreślający naszą urodę, charakter i styl. Niektóre dziewczyny i kobiety preferują makijaż make-up no make-up w cudowny sposób upiększający, a praktycznie niewidoczny.

Warto uważnie dopasować makijażu do sytuacji, w której się znajdujemy. To bardzo istotne, nawet bardziej, niż prawidłowe zestawienie kolorystyczne z konkretną wybraną przez nas kreacją. O makijażu zawsze można powiedzieć, ze został z ubraniem po prostu skontrastowany, czego nie można powiedzieć o niedopasowanym do sytuacji makijażu. Będzie on po prostu nie na miejscu.

Moda-online.pl