Akademia ASTOR szkoli młode pokolenia

Końcem stycznia, Akademia ASTOR przeprowadziła warsztaty z programowania sterowników PLC dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie. Zajęcia pozalekcyjne, w których udział wzięli uczniowie III i IV klasy technikum mechatronicznego, zrealizowane zostały w ramach projektu unijnego: „Inwestujemy w certyfikaty – inwestujemy w swój sukces”.

W tygodniowym kursie z programowania sterowników PLC udział wzięły 2 grupy uczniów, po 15 osób w jednej grupie szkoleniowej. Zajęcia przeprowadzone były na 8 stanowiskach laboratoryjnych, składających się ze sterowników VersaMax firmy GE Intelligent Platforms oraz przemienników częstotliwości Astraada Drive i paneli operatorskich Astraada HMI. Dla uczniów krośnieńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych była to możliwość zapoznania się z profesjonalnymi rozwiązaniami, na co dzień wykorzystywanymi w przemyśle.

„Po raz pierwszy przeprowadzałem szkolenie dla tak młodych ludzi. Niezwykle ważnym był dla mnie fakt, że mimo, iż zajęcia odbywały się w okresie ferii, w czasie wolnym od nauki, frekwencja była stuprocentowa, a zaangażowanie uczniów – ogromne.” – podsumowuje Łukasz Mąka, trener Akademii ASTOR.

Małgorzata Stoch, Dyrektor Akademii ASTOR, dodaje: „Akademia ASTOR zawsze promowała działalność edukacyjną, angażując się w projekty, pozwalające młodym ludziom zdobyć doświadczenie. Projekty finansowane z budżetu Unii Europejskiej są wielką szansą na rozwój placówek edukacyjnych. Mamy nadzieję, że najbliższe lata przyniosą jeszcze wiele podobnych projektów.”


O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Oferta produktów wzbogacona jest o szereg profesjonalnych usług, ułatwiających wybór, wdrażanie i eksploatację kompletnych systemów automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych. Firma posiada centra szkoleniowe na terenie całej Polski. Szkolenia, prowadzone pod marką Akademia ASTOR, odbywają się w języku polskim i obejmują swym zakresem warsztaty techniczne dotyczące zarówno produktów z oferty ASTOR, jak i warsztaty tematyczne z zakresu m.in. Lean Manufacturing i Zarządzania Projektami. Warsztaty techniczne dotyczą tematów z zakresu obsługi i programowania systemów sterowania, przemysłowych systemów wizualizacji i zarządzania procesami produkcyjnymi, obsługi radiomodemów oraz uruchamiania, obsługi i programowania robotów przemysłowych.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)