BUDMA z nowościami Röbena

Wiele firm z branży budowlanej zaprezentuje na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA nowości na 2011 rok. Röben Polska, jeden z wiodących producentów ceramiki budowlanej, przygotował na tegoroczną edycję poznańskich targów aż pięć wyjątkowych premier

Nowości na dach…
Pierwszą i najważniejszą z nich jest zupełnie nowy rodzaj dachówki. Do trzech oferowanych przez Röbena modeli (Fleming, MONZAplus i Bornholm) dołączy w tym roku dachówka ceramiczna PIEMONT. Wyróżnia ją przede wszystkim fakt, że jest przesuwna. Średni rozstaw łat dla niej to ok. 38 cm, przy czym tolerancja wynosi ±15 mm, dzięki specjalnie zaprojektowanym zamkom. Ułatwia to poprawne ułożenie całej połaci. Nowe zamki gwarantują także wyjątkową szczelność. Dachówką PIEMONT można więc kryć nawet dachy o tak małych kątach nachylenia jak 16° (przy zastosowaniu standardowych zabezpieczeń pod dachówką). Rozmiar nowej dachówki usprawnia prace dekarskie, jednocześnie umożliwiając wykonanie tak precyzyjnych fragmentów dachu, jak np. wole oko. Niewątpliwą zaletą tej nowości jest także jej nowoczesny, delikatnie spłaszczony kształt.

Drugą dachową nowością jest dachówka solarna, zaprojektowana z myślą o inwestorach zainteresowanych innowacjami ekologicznymi. Wykorzystywana jest głównie do przeprowadzania przez dach przyłączy do kolektorów słonecznych. Przez jedną dachówkę prowadzi się wyłącznie jeden element przyłączeniowy. Otwór wlotowy węża ma średnicę 65 mm. W nim umieszczony jest pierścień uszczelniający z tworzywa piankowego, który dopasowuje się do różnych kształtów przyłączy. Wymiary i waga dachówki solarnej odpowiadają parametrom standardowych dachówek Röben.

…i na elewację
Przygotowując nowości na 2011 rok, Röben pamiętał też o inwestorach planujących ceglaną elewację. Na rynek wprowadzone zostaną wyjątkowe cegły ręcznie formowane. Każda pojedyncza cegła wśród trzech nowych rodzin klinkieru jest niepowtarzalna. Efekt ten został osiągnięty dzięki nieregularnej formie (stąd określenie: ręcznie formowana), zastosowaniu kilku kolorów tworzących unikalne cieniowanie na powierzchni oraz oryginalnej, zróżnicowanej strukturze lica, która w zależności od rodzaju cegły obejmuje wgłębienia, wypukłości oraz piaskowanie. Trzy ręcznie formowane rodziny cegieł klinkierowych to zupełnie nowe projekty, znacznie odbiegające od dotychczasowej oferty firmy. Röben zaprojektował je w odpowiedzi na zapotrzebowanie inwestorów na cegły nawiązujące wyglądem do dawnych murów. Nowości stanowią jedyne w swoim rodzaju połączenie rustykalnej stylistyki z doskonałymi parametrami technicznymi.

Robocze określenia cegieł to HF 1, HF 2 i HF 3. Jedną z atrakcji na stoisku firmy będzie możliwość zaproponowania dla nich nazw. Najciekawsze pomysły mają szansę stać się katalogową nazwą klinkieru ceramicznego marki Röben. Na odwiedzających czeka też program we włoskim stylu, w tym m.in. pokazy wyjątkowej sztuki zdobienia kawy. Ponadto, stoisko nr 63 w pawilonie 7A odwiedzi jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy, Mariusz Wlazły. Firma przygotowała także miejsce do bicia rekordu w układaniu domina pod okiem uczestnika słynnego Domino Day. Na stoisku Röben będzie również okazja do zapoznania się z najciekawszymi momentami z bogatej historii ceramiki oraz skonsultowania wszelkich kwestii związanych z budownictwem z reprezentantami firmy.

Röben