PBG DOM wyda 100 mln zł na inwestycje

Nawet 100.000.000 zł zamierza wydać PBG DOM na zakup nowych projektów w 2011r. Deweloperskie ramię grupy kapitałowej PBG SA planuje dynamiczny rozwój zarówno w sektorze budownictwa mieszkaniowego jak i prowadzenia inwestycji komercyjnych na terenie całego kraju.

Nawet 100.000.000 zł zamierza wydać PBG DOM na zakup nowych projektów w 2011r. Deweloperskie ramię grupy kapitałowej PBG SA planuje dynamiczny rozwój zarówno w sektorze budownictwa mieszkaniowego jak i prowadzenia inwestycji komercyjnych na terenie całego kraju.

Zamiarem PBG DOM jest osiągnięcie statusu czołowego dewelopera w Polsce w ciągu najbliższych 3 lat. W tym celu spółka prowadzi kolejne inwestycje, w których duży udział będą miały projekty komercyjne. Obecnie przygotowywane są dwa przedsięwzięcia w sektorze handlowym, dwa obiekty hotelowe oraz trwa komercjalizacja jednego z biurowców. Nowoczesny budynek – Skalar Office Center – powstał u zbiegu ulic Góreckiej i Hetmańskiej w Poznaniu i jest jedynym biurowcem klasy AA w tym mieście.

Rok 2010 był dla PBG DOM niezwykle ważny, ponieważ zintensyfikował proces budowy firmy deweloperskiej. Wsparcie merytoryczne i finansowe w budowie pozycji liczącego się w Polsce dewelopera zapewnia Spółce silna grupa kapitałowa.

– Nasza sytuacja finansowa jest ściśle powiązana z sytuacją finansową spółki matki, tj. PBG S.A. Aktualnie sytuacja PBG S.A. jest doskonała więc  my też czujemy się komfortowo. W związku z tym, że procesy deweloperskie są długotrwałe, efekty prowadzonych obecnie inwestycji w rachunku wyników PBG DOM będą widoczne dopiero za 2-3 lata. Zakładamy jednak, że po roku 2012 powinniśmy generować znaczącą część przychodów i zysków grupy kapitałowej PBG  – komentuje Tomasz Hofman, prezes PBG DOM.

Spory sukces  deweloper ma na swoim koncie w sektorze mieszkaniowym. W 2010 roku zakończona została budowa osiedla Złotowska 51 w Poznaniu, gdzie 95 proc. wszystkich lokali znalazło już swoich lokatorów. Obecnie deweloper pracuje nad wzmocnieniem marki w stolicy Wielkopolski oraz zbudowaniem silnej pozycji w Trójmieście. W Gdańsku rozpoczął się ostatni etap budowy osiedla Dolina Potęgowska, zlokalizowanego w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Chełm – Południe. W lipcu na poznańskim Grunwaldzie ruszyła natomiast budowa Quadro House, czyli kompleksu mieszkaniowego, który będzie wyróżniał się ciekawą architekturą, wzorowaną na stylu włoskim.   

PBG DOM nie zapomina jednak także o największym runku deweloperskim w Polsce, tj. o Warszawie.

– Liczymy, że rozpoczęte rozmowy i negocjacje w sprawie zakupu projektów mieszkaniowych w stolicy zakończą się sukcesem i w przyszłym roku będziemy mogli zaoferować jej mieszkańcom nasze produkty. Wejście do Warszawy będzie raczej spokojne, 2-3 inwestycje na początek powinny nam pozwolić na zbudowanie zaufania oraz  lepsze rozpoznanie rynku – mówi prezes Tomasz Hofman.

Obecnie PBG DOM poszukuje gruntów lub projektów deweloperskich, które uzupełnią bieżący portfel inwestycji pod względem lokalizacji oraz dywersyfikacji docelowego klienta. Na poszczególnych rynkach deweloper chce oferować zarówno mieszkania popularne, jak i te o podwyższonym standardzie.

PBG DOM