Selena najbardziej innowacyjną firmą z Listy 2000 „Rzeczpospolitej”

Grupa Selena, czołowy producent i dystrybutor chemii budowlanej oraz właściciel marki Tytan Professional®, została wyróżniona w 22. edycji Listy 2000 – corocznego zestawienia dużych i średnich firm przygotowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”. Selena otrzymała tytuł Najbardziej innowacyjnej firmy. Nagrodę odebrał prezes Sławomir Majchrowski.

„Rzeczpospolita” po raz kolejny przygotowała ranking kluczowych firm funkcjonujących w różnych branżach w Polsce, uwzględniając wysokość ich przychodów osiągniętych w ubiegłym roku. Selena FM nie tylko znalazła się na liście największych pod względem wyników finansowych podmiotów, ale jednocześnie przyznano jej miano Najbardziej innowacyjnej firmy Listy 2000.

– To wyróżnienie potwierdza, że niezależnie od sytuacji gospodarczej i geopolitycznej, opierając się na przemyślanej strategii, dywersyfikując swoje ścieżki dystrybucji, inwestując w technologie, można aktywnie rozwijać biznes, tworzyć nowe perspektywy. „Rzeczpospolita” doceniła wprowadzane przez nas innowacje. To inwestycje w przyjazne użytkownikom i zrównoważone dla otoczenia rozwiązania i produkty, które jednocześnie zachowują najwyższą jakość – podkreślił Sławomir Majchrowski.

Siłą Seleny jest ciągłe poszukiwanie nowych, wysokiej jakości rozwiązań, zmieniających podejście do budownictwa, w oparciu o kreatywność i poszanowanie środowiska. Grupa stworzyła autorski surowiec – BIOSELENOLS® – poliol poliestrowy, pochodzący ze źródeł w 100% odnawialnych – to bezpośrednia odpowiedź firmy na wyzwania związane z dekarbonizacją budownictwa do roku 2050. Przykładem innowacji budowlanych są także definiujące nowe standardy uszczelniania stolarki otworowej Systemy Tytan WINS, złożone z  komplementarnych produktów na bazie folii płynnych, które zapobiegają utracie energii w budynku mieszkalnym nawet do 30%, dzięki czemu redukują emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Firma posiada także autorska technologię pianoklejów, które oprócz znaczącego przyspieszenia i zwiększenia efektywności prac budowlanych, ograniczają zużycie energii i wody oraz istotnie redukują ślad węglowy. Dzięki najnowszej współpracy Seleny z Covestro, wiodącym na świecie dostawcą zaawansowanych technologicznie materiałów polimerowych, stworzono dla bestsellerowej piany Tytan Professional® Ultra Fast 70 nową recepturę z zastosowaniem innowacyjnego MDI (diizocyjanian difenylometylenu) – organicznego związku chemicznego, zawierającego surowce roślinne rozliczane na podstawie metody bilansu masy, co pozwoliło zmniejszyć ślad węglowy tej piany o około 45% w porównaniu do poprzednika bazującego na surowcach kopalnych.

Dodatkowo Grupa posiada zaplecza badawcze nie tylko w Polsce, ale także w 6 innych krajach na świecie. W 2020 r. Centrum badawczo-rozwojowe Grupy Selena została nagrodzona tytułem Diament Forbesa 2020.  Natomiast Polskie Stowarzyszenie ESG w 2022 roku w corocznym konkursie Innowator ESG 2022 przyznało Selenie tytuł „Wizjoner Polskiego Stowarzyszenia ESG” za rolę prekursora i lidera ESG wśród polskich firm, wpływającą na zrównoważoną transformację w budownictwie.

Lista 2000 to zestawienie największych polskich firm na podstawie ich wyników. W 2022 r. przychody Seleny ze sprzedaży wyniosły w sumie ponad 1,9 mld zł.

Uroczyste wręczenie wyróżnień miało miejsce 6 grudnia 2023 w Sali Notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Grupa Selena
/newss.pl