Aluprof partnerem PLGBC Green Building Summit 2023

Aluprof, jeden z europejskich wiodących dostawców systemów aluminiowych dla budownictwa, jest partnerem 13. edycji PLGBC Green Building Summit, najbardziej opiniotwórczej międzynarodowej konferencji zrównoważonego budownictwa w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5–6 października 2023 r. w zrównoważonej przestrzeni Hotelu Sound Garden w Warszawie.

PLGBC Green Building Summit, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, to wydarzenie gromadzące co roku światowej klasy specjalistów, przedstawicieli sektora publicznego i prywatnego, naukowców, architektów, projektantów i deweloperów, generalnych wykonawców, którzy dzielą się swoimi pomysłami, doświadczeniami i rozwiązaniami dla zielonego budownictwa. Celem konferencji jest transfer wiedzy, możliwość nawiązania współpracy i partnerstwa pomiędzy podmiotami zainteresowanymi realizacją unikalnych projektów w branży budowlanej.

Zdrowe i komfortowe wnętrza, inteligentne budynki, zielone inwestycje

Konferencja będzie składać się z czterech sesji tematycznych, dotyczących takich zagadnień jak odporność na zmianę klimatu, natura i bioróżnorodność w budownictwie, gospodarka o obiegu zamkniętym oraz zdrowie i komfort w przestrzeni. Oprócz prelekcji i paneli dyskusyjnych na uczestników czeka wiele dodatkowych atrakcji, np. wirtualna wystawa fotografii Grand Press Photo 2023, PLGBC Green Building Tour czy PLGBC Networking Lounge. Podczas dwudniowego wydarzenia odbędzie się także uroczysta gala, w trakcie której nastąpi wręczenie nagród PLGBC Green Building Awards 2023 dla najlepszych zrównoważonych środowiskowo inwestycji w Polsce. Wyróżnienia mają na celu promowanie zrównoważonego budownictwa i ochrony klimatu, a także podnoszenie świadomości i edukacji w tej dziedzinie.

Najciekawsze rozwiązania Aluprof na PLGBC Green Building Summit

W trakcie konferencji Aluprof zaprezentuje najnowsze rozwiązania dla architektury zrównoważonej, najwyższej klasy systemy aluminiowe, które łączą wysoką jakość, funkcjonalność i estetykę z dbałością o środowisko i efektywność energetyczną i akustyczną. Wśród nich wymienić można systemy okienno-drzwiowe, fasadowe, przesuwne, przeciwpożarowe, systemy zabudowy wewnętrznej oraz osłon przeciwsłonecznych, bram i moskitier.

„Projektujemy i dostarczamy architektoniczne rozwiązania aluminiowe, takie jak okna, drzwi, fasady, osłony słoneczne, a także szkło architektoniczne– nie tylko w Polsce, ale również w Europie czy na rynku w USA. Wspieramy transformacyjne działania branży zmierzające w kierunku redukcji śladu węglowego, przejścia na model gospodarki w obiegu zamkniętym i tworzenia innowacji służących transformacji architektury” – mówi Aleksandra Baksik, Brand & Sustainable Development Manager w Aluprof. – „Wśród referencji w Polsce można wymienić takie obiekty jak SkySawa, Mennica Legacy Tower czy liczne renowacje, jak np. Elektrownia Powiśle, Hala Koszyki czy Browary Warszawskie. Aluprof silny jest też na rynkach międzynarodowych, czego potwierdzeniem mogą być tak prestiżowe realizacje jak szwedzki Sara Kulturhus, 125 Greenwich Street w Nowym Jorku czy londyński The Forge”, dodaje specjalistka.

Aluprof wraz z partnerami poprowadzi także prezentację case study omawiającą realizację projektu Dworca Zachodniego w Warszawie. Warszawa Zachodnia to najbardziej obciążona ruchem pasażerskim stacja w stolicy oraz największa stacja w Polsce. Obsługuje 1 tys. pociągów i ponad 60 tys. pasażerów dziennie. Projekt modernizacji obiektu powstał w pracowni architektonicznej DWAA autorstwa Oliwii-Dec-Wolszczak przy zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów. Eksperci z Aluprof opowiedzą, w jaki sposób zaproponowane rozwiązania aluminiowe poprawiły komfort podróżnych raz pozwoliły zmniejszyć zużycie energii. Firmę Aluprof w trakcie PLGBC Green Building Summit reprezentować będą Aleksandra Baksik, Brand & Sustainable Development Manager, Ireneusz Budzowski, ekspert ds. wsparcia technicznego oraz Paweł Gregorczyk, Manager ds. komunikacji marki.

Aluprof wspólnie ze swoimi partnerami – firmą architektoniczną DWAA i ML System –  zachęca do rozmów w strefie Partnerów Konferencji w lobby Sound Garden Hotel, gdzie odbędzie się wydarzenie. 5 października 2023 przedstawiciele firmy będą dostępni w godzinach 9.00-17.00, a 6 października 2023 w godzinach 9.00-16.00. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie https://plgbc.org.pl/projekty/plgbc-green-building-summit/ .


Aleksandra Baksik, Brand & Sustainable Development Manager AluprofLider i innowator branży
Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w ponad 50 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza innowacyjne, energooszczędne i bezpieczne systemy aluminiowe przeznaczone do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych dla branży budowlanej i konstrukcyjnej. Zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” Aluprof promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji na stronie producenta: https://aluprof.com .

Aluprof
press box