Wanna z kabiną – rozwiązanie do małych łazienek

Gdy łazienka jest zbyt mała, by pomieścić zarówno wannę, jak i kabinę prysznicową, dobrym pomysłem okaże się wanna z kabiną. Bywa tak, że jedni domownicy uwielbiają celebrowanie długiej kąpieli w wannie, a inni zdecydowanie preferują prysznic. Tymczasem metraż łazienki nie pozwala na urządzenie dwóch osobnych stref. Co wtedy? Z pomocą przychodzi wanna z kabiną prysznicową. Od razu dodajmy, że nie mamy tu na myśli wanny z typową słuchawką prysznicową. Chodzi o stworzenie rozwiązania ciekawie łączącego dwie strefy.

Wanna obudowana kabiną

Kabiną można niejako obudować wannę. W przykładowej beżowej stylizacji strefę prysznica tworzą: ściana łazienki; ścianka, na której zamontowano baterię i zestaw prysznicowy; szklany panel w ramie ze szprosami, zamocowany na wannie. Całość wygląda jak nowoczesna kabina z głębokim brodzikiem. Ciekawy pomysł, oszczędność cennego miejsca, komfortowa kąpiel zarówno w wannie, jak i pod prysznicem. Co więcej, projektant wybrał do aranżacji armaturę ze specjalnej oszczędnościowej serii VerdeLine. Ścienna bateria wannowa Vitto VerdeLine ma wbudowany ogranicznik przepływu dla wyjścia natrysku. Dopasowany zestaw natryskowy Amigo VerdeLine posiada Air-in System, który napowietrza strumień, sprawiając, że zużywamy mniej wody.

Za szklanym panelem

Czasem wystarczy tylko pojedynczy panel założony na części wanny. Tafla szkła chroni przed zachlapaniem łazienki podczas brania prysznica. Jak w jasnej aranżacji z oknem nad natryskiem (oczywiście z wiadomych względów trzeba tu pomyśleć o odpowiedniej łazienkowej rolecie albo innej zasłonie, ewentualnie o mlecznej szybie). Wykorzystana ścienna bateria wannowa z zestawem natryskowym Zicco ma oryginalną, asymetryczną formę korpusu i przełącznik w wylewce. Chromowane wykończenie ładnie współgra ze szklanymi powierzchniami oraz szklano-chromowanymi akcesoriami łazienkowymi z linii Smile, np. z dozownikiem na mydło i szklanką na szczoteczki.

W strefie kąpielowej z turkusowymi kafelkami transparentny panel umieszczony na wannie jest właściwie niewidoczny. Za nim uwagę przykuwa za to efektowny zestaw Fiesta złożony z baterii wannowej, natrysku z trzyfunkcyjną rączką i deszczowni typu SLIM o średnicy 25 cm. Wysokość deszczowni jest regulowana (aż do 206 cm od dna wanny), co gwarantuje komfort korzystania z tej „kabiny prysznicowej” również wysokim osobom.

FERRO www.ferro.pl
press box