Nowoczesne kolekcje armatury do kompleksowej aranżacji łazienek

Jaką armaturę wybrać do łazienki? Na co zwrócić uwagę przed decyzją o zakupie? Postawmy na urządzenia, które łączą w sobie ciekawy design, jakość i funkcjonalność.

Armatura łazienkowa to przede wszystkim baterie – umywalkowe, wannowe, natryskowe. Różnią się formą, kolorystyką, sposobem montażu. Producenci proponują pełne kolekcje, pozwalające kompleksowo wyposażyć wnętrze. Decydując się na produkty z jednej linii, mamy pewność, że całość będzie ze sobą spójna, zarówno stylistycznie, jak i pod względem technicznym.

W nurcie eko

Nowoczesna armatura łazienkowa, oprócz atrakcyjnego wyglądu i funkcjonalności, jest także ekologiczna. Przykładem seria Veneto VerdeLine w aranżacji zwracającej uwagę roślinami doniczkowymi.

W tej atrakcyjnej kompozycji zastosowano ścienną baterię wannową, natryskową oraz stojącą baterię do umywalki, montowaną na jej obrzeżu. W kolekcji znajdziemy również model nablatowy. Jeśli mamy bidet, i do niego dobierzemy odpowiednią baterię bidetową Veneto VerdeLine.

Eleganckie, wykończone chromem bryły są interesujące wizualnie. Ceni się je jednak głównie za komponenty ograniczające zużycie wody i energii do jej podgrzania. Odpowiada za to regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody. Dzięki perlatorowi na końcu wylewki strumień wody jest napowietrzony, więc oszczędniej z niej korzystamy. Obliczono, że możliwa jest redukcja zużycia wody nawet o 50 procent.

Armatura posiada funkcję łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean, więc bez trudu ją utrzymamy w czystości.

W stylu retro

Miłośnicy nawiązań do przeszłości znajdą interesującą ich armaturę w kolekcji Retro New. Projektant wykorzystał ją w kompozycji w duchu pałacowym: ze złoconą, dekoracyjną oprawą lustra, bogato zdobionym żyrandolem, wolnostojącą wanną na lwich łapach. Nie mogło zabraknąć podłogi wyłożonej płytkami w biało-czarną szachownicę.

Baterie charakteryzują się ozdobnymi pokrętłami i delikatnie zaokrąglonymi korpusami. Model wannowy pyszni się dekoracyjną słuchawką. W aranżacji wykorzystano stojącą baterię umywalkową, ale w kolekcji dostępna jest równie efektowna wersja ścienna. Do dyspozycji mamy też baterię bidetową Retro New.
Urządzenia te są bardzo nowoczesnymi produktami. Wyposażono je w głowice ceramiczne, które zapewniają długie i bezawaryjne działanie. Chromowane wykończenie ładnie wygląda i chroni przed korozją.

Soft industrial

Aranżacje o motywach przemysłowych są ciągle w modzie. Tyle że surowość industrialu nieco złagodniała. Projektanci chętnie sięgają po wybrane motywy, np. metalowe lampy, fakturę betonu, szarości. Tak jak w stylizacji z malachitową strefą kąpieli.

Na uwagę zasługują tu zestaw natryskowy z deszczownią i stojąca bateria umywalkowa z kolekcji Fiesta. Dobrze odnajdują się w delikatnym industrialu.
Deszczownia została umieszczona na metalowym drążku o regulowanej wysokości od 107,6 do 170 cm (od dna wanny to aż 216 cm). Rączka natrysku posiada trzy funkcje strumienia: deszcz, masaż, strumień mieszany. W utrzymaniu czystości armatury pomaga system easy clean.

Naścienna bateria wannowa z przełącznikiem deszczownia/natrysk/wanna wyposażona jest w regulator ceramiczny zapewniający jej trwałość i bezawaryjne działanie. Ceramiczny regulator to również atut baterii umywalkowej.

W bogatej kolekcji Fiesta znajdziemy jeszcze wolnostojącą baterię wannową, baterie ścienne, nablatowe, natryskowe, bidetowe. Ich stonowany design pasuje do każdego stylu.

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty marki Ferro.

FERRO  www.ferro.pl
press box