Kuehne+Nagel przygotowane na logistykę szczepionki przeciw COVID-19 w Nadrenii Północnej-Westfalii

  • Ministerstwo Pracy, Zdrowia i Spraw Społecznych zleca wykonanie usług logistycznych związanych z dystrybucją szczepionek przeciw COVID-19
  • Centralny magazyn w Nadrenii Północnej-Westfalii i ogólnokrajowe dostawy do 53 punktów szczepień

Ministerstwo Pracy, Zdrowia i Spraw Społecznych Nadrenii Północnej-Westfalii zleciło firmie Kuehne+Nagel realizację usług logistycznych na dystrybucją szczepionek przeciw COVID-19. W ostatnich tygodniach, Kuehne+Nagel we współpracy z ministerstwem pracowało nad opracowaniem kompleksowego rozwiązania na magazynowanie i dystrybucje szczepionki w Nadrenii Północnej-Westfalii, które jest największym pod względem ludności kraju związkowym Niemiec.

Dawki szczepionki będą dostarczane do głównego krajowego centrum dystrybucyjnego obsługiwanego przez Kuehne+Nagel, a następnie przechowywane w pojemnikach termicznych, przepakowywane w mniejsze ilości i codziennie dystrybuowane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo do 53 punktów szczepień i innych placówek opieki zdrowotnej na terenie całego kraju.

Karl-Josef Laumann, Minister Pracy, Zdrowia i Spraw Społecznych Nadrenii Północnej-Westfalii, mówi: „Szczepienie milionów ludzi w kraju tak rozległym jak Nadrenia Północna-Westfalia to historyczne zadanie na bezprecedensową skalę. Bardzo się cieszę, że mamy tak doświadczonego i kompetentnego partnera logistycznego do przechowywania i dystrybucji szczepionek”.

W ciągu ostatnich miesięcy firma Kuehne+Nagel opracowała kompleksowe rozwiązanie do globalnej dystrybucji i przechowywania szczepionek przeciw COVID-19. Jego podstawą jest sprawdzona sieć KN PharmaChain, obejmująca połączenia z ponad 230 certyfikowanymi lokalizacjami na całym świecie dla logistyki lotniczej, morskiej, drogowej i kontraktowej.

Dr Detlef Trefzger, dyrektor generalny Kuehne+Nagel International AG, mówi: „Kuehne+Nagel od miesięcy intensywnie przygotowuje rozwiązania logistyczne dla logistyki tak wymagającego produktu jak szczepionki. Zadbaliśmy o to, aby surowce do szczepionek i sprzęt pomocniczy taki jak strzykawki były na właściwym miejscu; teraz zapewniamy, że szczepionka przeciw COVID-19 jest bezpiecznie dystrybuowana do konsumentów w najbardziej zaludnionym kraju związkowym Niemiec, Nadrenii Północnej-Westfalii. Jesteśmy gotowi wspierać także inne kraje.”Kuehne+Nagel zatrudnia ponad 78 000 pracowników w ponad 1400 lokalizacjach w 100 krajach i jest jedną z największych firm logistycznych na świecie. Swoją ugruntowaną pozycję na rynku zawdzięcza działalności związanej z logistyką morską, lotniczą, drogową i kontraktową, przy czym wyraźnie skupia się na zapewnieniu zintegrowanych informatycznych rozwiązań logistycznych.

W Polsce działa od ponad 28 lat, świadcząc usługi w 25 lokalizacjach i zatrudniając ponad 1 600 specjalistów.

Kuehne+Nagel