Nowość w MAKRO: Mrożona wieprzowina Ibérico

W ofercie sieci MAKRO Cash&Carry Polska pojawiła się mrożona wieprzowina ze świń rasy Ibérico. Produkty pochodzą z Hiszpanii i cechują się marmurkowatym mięsem.

Ibérico to rzadka rasa świń, występująca naturalnie w południowo-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego, w regionie geograficznym dehesa. Są to specyficzne, górskie tereny, pokryte trawami i rozproszonymi gajami dębowymi.

Charakterystyczny, wyjątkowy smak wieprzowiny ze świń rasy Ibérico to wynik naturalnego wypasu, diety bogatej w żołędzie i długiego życia – minimum 10 miesięcy.

Ponadto, cechą genetyczną rasy Ibérico jest umiejętność składowania tłuszczu w tkance mięśniowej, dzięki czemu mięso jest marmurkowate, a co za tym idzie – niezwykle kruche, delikatne i soczyste. Jego smak doceniany jest w gastronomii na całym świecie.

Oferta MAKRO została wzbogacona o mrożony schab wieprzowy z kością Frenched Rack, mrożony schab wieprzowy bez kości w plastrach, mrożone polędwiczki oraz mrożone policzki wieprzowe. Produkty dostępne są w opakowaniach ok. 1 kg.


MAKRO Cash & Carry
informacje prasowe MAKRO (press box)