Rakieta Saturna wystartowała podczas 5. Konkursu Lotów Red Bull

Niezwykłe emocje oraz świetna zabawa towarzyszyły uczestnikom i gościom 5. Konkursu Lotów Red Bull, który odbył się 16 sierpnia br. w Gdyni. Wśród zawodników nie mogło zabraknąć także ekipy sieci Saturn, która uświetniła pokazy specjalne, brawurowo pilotując ogromną rakietę.
Tegoroczna edycja Konkursu Lotów Red Bull po raz pierwszy odbyła się w Gdyni na Skwerze Kościuszki. Sześciometrowa rampa dla uczestników co chwilę zapełniała się niezwykłymi pojazdami stworzonymi przez uzdolnionych konstruktorów, a konkursowe zmagania oklaskiwały tysiące widzów, zgromadzonych na trybunach. Zgodnie z konkursową tradycją, widowiskowe skoki oceniano w trzech kategoriach: długość lotu, kreatywność konstrukcji oraz wrażenie artystyczne. Obok lotów konkursowych w każdej edycji imprezy odbywają się także pokazy specjalne. W tym roku uświetniła je ogromna rakieta, pilotowana przez ekipę sieci Saturn.

Saturn wspiera kreatywność, pomaga rozwijać pasje i przyciąga ludzi pomysłowych. Dlatego naszą reprezentację na Konkurs Lotów Red Bull wybraliśmy wśród uczestników konkursu internetowego. Zależało nam, aby specjalnie opracowana aplikacja konkursowa była przedsmakiem emocji, które czekały na zwycięzców w Gdyni. Dlatego każda z zarejestrowanych ekip obok odpowiedzi na pytania, miała do wykonania także zadanie zręcznościowe, polegające na utrzymaniu samolotu w równowadze przez jak najdłuższy czas.

Z opinii uczestników wiemy, że już sama rywalizacja o miejsce w ekipie Saturna była doskonałą zabawą – powiedział Piotr Woźniak, Dyrektor sklepu Saturn w Gdyni.

W tegorocznym Konkursie Lotów Red Bull sieć sklepów Saturn reprezentowało czterech młodych, pełnych pasji mieszkańców Krakowa – Oskar, Daniel, Darek i Patryk. W internetowym konkursie pokonali kilkadziesiąt innych ekip, zaskakując jury pomysłowością i refleksem. To uczyniło z nich idealnych kandydatów do pilotowania ponad czterometrowej rakiety Saturna, wykonanej z rur PCV
i pokrytej pianką poliuretanową. Choć nie udało się zrealizować marzenia młodych pilotów i pobić dotychczasowego rekordu Polski, swoją odwagą i determinacją zrobili duże wrażenie na wszystkich zgromadzonych.

Najbardziej niesamowite w takich imprezach są nie rywalizacja i miejsce w rankingu, ale emocje i dobra zabawa. Patrząc z boku na ogromną rampę podziwiam odwagę wszystkich uczestników, którzy brali udział w widowiskowych skokach, a z ekipy Saturna jestem bardzo dumny. Okazuje się, że wcale nie trzeba mieć skrzydeł, żeby latać. Nasza rakieta ich nie posiadała, a mimo to brawurowo poszybowała na odległość prawie 6 metrów – podsumował konkursowe zmagania Dyrektor sklepu Saturn w Gdyni.

Relacja z 5. Konkursu Lotów Red Bull i skoku ekipy Saturna dostępna jest na facebook.com/SaturnPolskaSATURN to ceniona marka sklepów z elektroniką użytkową, należąca do holdingu Media-Saturn. W Polsce pierwsze sklepy powstały w 2004 roku. Obecnie SATURN dysponuje ponad 230 marketami w 12 krajach, z czego w Polsce zlokalizowanych są 22 oraz pierwszy sklep z technologiami mobilnymi Saturn Connect. Markety SATURN oferują najpełniejszy na rynku asortyment w zakresie sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego, telewizorów, urządzeń audio-wideo, biurowych, AGD i pełną gamę akcesoriów, a także książki, programy i gry komputerowe oraz filmy i muzykę. Sieć oferuje również marki własne: ok., KOENIC ISY i PEAQ.

www.saturn.pl
facebook.com/SaturnPolska
youtube.com/user/saturnpolskacom

Saturn
Więcej informacji z firmy MEDIA SATURN  ( press box )