Moskitiery Aluprof – skuteczna ochrona przed owadami

Do naszego kraju w końcu nadeszła upragniona wiosna, a wraz z nią powrócił dylemat: jak skutecznie ochronić wnętrze swojego domu przed natrętnymi owadami?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów zwalczających owady jak świece zapachowe, specjalne rośliny odstraszające insekty czy środki chemiczne często powodujące różnego rodzaju reakcje alergiczne. Jednak najskuteczniejszym i najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem są moskitiery montowane w oknach i drzwiach balkonowych. Co istotne, produkty te stanowią również skuteczne zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z zewnątrz, przy równoczesnym zapewnieniu dostępu do światła dziennego i dopływu świeżego powietrza. Odpowiednia wentylacja pomieszczeń bowiem jest niezwykle istotna, gdyż pozwala na pozbycie się nadmiaru wilgoci, a tym samym gwarantuje zachowanie zdrowego mikroklimatu. Wbrew obawom potencjalnych użytkowników, moskitiery są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. W praktyce wystarczy delikatne przetarcie siatki za pomocą lekko zwilżonej szmatki czy gąbki. Aby jednak w pełni cieszyć się funkcjonalnością moskitiery należy wybrać dobrej jakości produkt, który będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom przez wiele lat użytkowania.

Firma Aluprof oferuje pełną gamę systemów moskitier dopasowanych do potrzeb użytkowników.
W bogatej ofercie znajdują się trzy typy moskitier ramkowych: stałe (MRS i MRSZ), otwierana (MRO) i przesuwna (MRP) oraz moskitiera zwijana MZN montowana niezależnie do stolarki. Moskitiera otwierana MRO znakomicie sprawdzi się w przypadku drzwi balkonowych. W pomieszczeniach, w których potrzebujemy regularnej ochrony przed insektami, jak np. sypialnia, łazienka czy pokój dziecięcy, doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie moskitiery ramkowej stałej MRS (dla okien PVC i drewnianych) lub MRSZ (w przypadku okien aluminiowych). Moskitiera przesuwana MRP to system przeznaczony do zastosowania zwłaszcza w dużych przeszklonych wnękach balkonów, tarasów oraz w ogrodach zimowych. Daje ona możliwość montażu nawet w układzie trzyrzędowym, a dodatkowe wzmocnienie, umożliwia wykonanie ramy skrzydła o większych gabarytach. Nowością w ofercie firmy Aluprof jest system moskitiery zwijanej MZN, której zaletą jest możliwość zamykania i otwierania w dowolnej chwili, co z pewnością przypadnie do gustu szczególnie tym klientom, którzy do tej pory nie chcieli montować moskitiery stałej. Zaletą produktu jest również niewielkich rozmiarów półowalna skrzynka, która idealnie dopasuje się do każdej wnęki okiennej.

Wszystkie systemy moskitier naszej firmy wykonane są z ekstrudowanych profili aluminiowych, natomiast siatki z włókna szklanego w kolorach czarnym lub szarym. Zapewnia to odpowiednią wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz odporność na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu zarówno funkcjonalność, jak i estetyka produktu pozostanie na wysokim poziomie przez wiele lat użytkowania. Co więcej, moskitiery firmy Aluprof dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, co z pewnością pozwoli na odpowiednie dopasowanie produktu do stolarki czy elewacji budynku – mówi Bożena Ryszka, Kierownik Działu Marketingu i PR ALUPROF S.A.

Niestety niewielu klientów zdaje sobie również sprawę z faktu, że systemy rolet zewnętrznych firmy Aluprof zarówno adaptacyjne, podtynkowe oraz nadstawne mają możliwość bezpośredniej integracji z moskitierą. Kupując roletę, jeszcze na etapie zamówienie możemy wyposażyć ja w system Moskito. Takie rozwiązanie pozwala na ochronę przed insektami latem, przy jednoczesnym zabezpieczeniu wnętrza budynku przed stratami ciepła zimą.

Dzięki odpowiednio dobranym i prawidłowo zamontowanym rozwiązaniom moskitier nie musimy się już martwić, że muszki czy gryzące komary uprzykrzą nam wypoczynek w ciepły wiosenny dzień lub zakłócą spokojny sen w letnią noc. A trwała i wytrzymała konstrukcja tych produktów sprawi, że będziemy mogli cieszyć się ich funkcjonalnością przez długie lata.

Aluprof PRESS BOX