Wyścig Grand Trail des Templiers – kolejne wyzwanie zwycięzcy Biegu 7 Dolin

Dopiero gdy poczuje się atmosferę biegu i niekończącą się adrenalinę, zaczyna się rozumieć fenomen Marcina Świerca. Wystarczy próba złapania go na trasie z aparatem fotograficznym, a człowiek zostaje Świercomaniakiem do końca życia.

A to nie był łatwy bieg. Górska trasa PZU Festiwalu Biegowego liczyła 100 km. Wrześniowe błoto i powalone drzewa na ostatnich kilometrach utrudniały rywalizację w zawodach. Morderczy wysiłek nie zniechęcił jednak Marcina, który pokonał rywali i zdobył pierwsze miejsce na podium. Wyglądał przy tym, jakby w ogóle się nie zmęczył…

Właśnie tak, zaledwie miesiąc temu dopingowaliśmy niezwykły wyczyn Marcina Świerca – złoto w Biegu Siedmiu Dolin. Pierwszy raz w historii ultramaraton górski rozgrywany był w randze mistrzostw kraju. Dystans okazał się wyjątkowo trudny. Do mety nie dotarło aż 260 biegaczy spośród 761 startujących ochotników.

Sam wygrany twierdzi, że nie był to dzień, który wróżył sukces. Niekorzystna pogoda, problemy żołądkowe i upadek na pierwszym kilometrze, nie przeszkodziły mu jednak w realizacji celu. Wygrana Marcina Świerca nie była przypadkowa. Triumfator tegorocznego Festiwalu Biegowego był świetnie przygotowany. Dwa ostatnie lata to czas intensywnych treningów, które procentują.

Przed Marcinem następne wyzwanie. Już 26 października mistrz Biegu 7 Dolin weźmie udział w pojedynku najlepszych ultra biegaczy z całego świata. W ramach 20 edycji francuskiego Festiwalu Templariuszy, zmierzą się drużyny Europy i USA z drużyną gospodarzy. Ponad 2500 biegaczy stawi czoło szlakowi o długości 76 km i różnicy wysokości ponad 3 400 m.

Sam Festiwal Templariuszy dał początek bogatej ofercie biegów terenowych w Francji. Nawet UTMB nie może pochwalić się taka historią. W ciągu 3 dni imprezy zobaczymy ok. 10 tyś. biegaczy na różnych trasach. W tym dwoje Polaków.
Więcej informacji min. na http://www.festivaldestempliers.blogspot.com/ .

W wyścigu Grand Trail des Templiers Marcin pobiegnie tradycyjnie w koszulce SANITEC KOŁO – tym razem jako reprezentant Europy. KOŁO będzie towarzyszyło Marcinowi na trasie, a na zdjęcia z biegu zamieścimy na FB KOŁO Zawsze w Dobrym Stylu.

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )