PGE Obrót dla Podlaskiej Oktawy Kultur

Aż 23 zespoły z całego świata wystąpią podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru Podlaska Oktawa Kultur w Białymstoku. Sponsorem tego wyjątkowego wydarzenia jest m.in. PGE Obrót S.A.
To już siódma edycja tego wydarzenia, które odbywa się w dniach 21 – 27. lipca br.
Ideą Festiwalu jest prezentacja kultur i dorobku zespołów artystycznych z Polski i zagranicy, tworzących różne gatunki muzyki i sztuki nawiązujące do folkloru.

– Na początku głównym założeniem imprezy był prezentacja kultury polskiej oraz krajów związanych z mniejszościami narodowymi  żyjącymi w naszym regionie. Dziś formuła jest szersza. Zapraszamy wykonawców z całego świata, dzięki czemu poznajemy inne kultury, obyczaje, muzykę. Cieszy mnie, że rangę tego wydarzenia doceniają m.in. takie firmy jak PGE Obrót – mówi Andrzej Dyrdał, dyrektor Podlaskiej Oktawy Kultur.

Widzowie będą mogli podziwiać artystów z Polski, Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, z Bałkanów, Gruzji, a nawet dalekiej Japonii.

Główna scena znajduje się na białostockim Rynku Kościuszki, jednak zespoły wystąpią także w 22 miastach województwa podlaskiego. Organizatorzy przewidują, że koncerty obejrzy w sumie ponad 40 tysięcy osób.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Fot. Marcin Adamski

Piotr Wróbel
Specjalista  ds. Public Relations
piotr.wrobel@gkpge.pl, tel. (17) 865 6124; 691911 525PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.