Media Markt i DKMS wspólnie przeciw białaczce!

Już w najbliższą sobotę, 5 lipca, Media Markt i fundacja DKMS zapraszają na Dzień Dawcy Szpiku. Badania potencjalnych dawców będą odbywały się w markecie Media Markt w CH Oliwa przy Al. Grunwaldzkiej 309 w Gdańsku. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich, którzy chcą pomóc w walce z chorobą.

Akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku odbywać się będzie na pierwszym piętrze Centrum Handlowego Oliwa, tuż przy wejściu do Media Markt między 11.00 a 17.00. Proces rejestracji prowadzony przez Fundację DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska będzie polegać na pobraniu DNA poprzez wymaz z wewnętrznej strony policzka przy pomocy higienicznych pałeczek. Celem prowadzonych działań jest pomoc osobom chorym na białaczkę.

Takie inicjatywy jak Dzień Dawcy Szpiku są bardzo potrzebne. Często nie jesteśmy świadomi tego, jak niewiele potrzeba, aby pomóc drugiemu człowiekowi i ocalić jego zdrowie, a nawet życie. Bez wahania zdecydowaliśmy się wesprzeć fundację DKMS i zorganizować spotkanie w naszym markecie. Serdecznie zapraszamy wszystkie pełnoletnie osoby do zapisania się na listę potencjalnych dawców. Wolontariusze udzielą informacji odnośnie rejestracji, przebiegu przeszczepu szpiku i pomogą rozwiać wątpliwości z tym związane – powiedział Grzegorz Radzikowski, Dyrektor Marketu Media Markt
w Gdańsku przy Al. Grunwaldzkiej 309.

Organizatorzy zachęcają również wszystkie osoby, które nie mogą odwiedzić w tym dniu Media Markt do rejestracji online. Fundacja DKMS, jako jedyna w Polsce baza dawców szpiku daje możliwość rejestracji droga internetową – można dokonać jej praktycznie nie wychodząc z domu. Wysyłane są zestawy rejestracyjne wraz z pałeczkami, którymi potencjalny dawca sam pobiera materiał genetyczny potrzebny do badania – ślinę z policzka.

Dzień Dawcy Szpiku i Komórek Macierzystych
5 lipca 2014 r. (sobota)

Media Markt Gdańsk, Centrum Handlowe Oliwa
Al. Grunwaldzka 309Więcej o DKMS
Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych powstała w Polsce w 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. DKMS Polska zajmuje się przede wszystkim pozyskiwaniem, badaniem i opieką nad potencjalnymi dawcami komórek macierzystych i szpiku. Prowadzona jest baza dawców, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 500 tysięcy potencjalnych dawców. Fundacja organizuje Dni Dawcy Szpiku w różnych miastach, mające na celu szerzenie wiedzy na temat dawstwa szpiku oraz rejestrację potencjalnych dawców.

Więcej o Media Markt
Sklepy Media Markt oferują najpełniejszy na rynku asortyment w zakresie elektroniki użytkowej. Można tu kupić zarówno nowinki techniczne, produkty z najwyższej półki, jak i popularny markowy sprzęt w najlepszych cenach. Przystępna forma prezentacji produktów ułatwia dokonanie przemyślanego wyboru, a o obsługę klientów dbają profesjonalnie przeszkoleni pracownicy. W celu sfinansowania zakupu można zawrzeć na miejscu umowę kredytową przy minimum formalności. Aktualnie sieć posiada 48 marketów w 39 miastach Polski.

Media SATURN
Więcej informacji z firmy MEDIA SATURN  ( press box )