Harmonia tkwi w jedności

Starannie przemyślana architektura domu i jego najbliższego otoczenia splata w jedno ergonomię, styl i oryginalne rozwiązania. Projekt budynku wykorzystujący zasadę synergii, polegającą na współdziałaniu uzupełniających się wzajemnie cząstek, tworzy spójną wizualnie całość. W takiej przestrzeni bryła domu współgra ze wszystkimi elementami, utrzymanymi w tej samej stylistyce: drzwiami czy bramą garażową. Pozwala to na uzyskanie harmonii formy i wysokiego standardu estetycznego całej posesji.

Współczesne trendy architektoniczne zmierzają do ujednolicenia formy. Architekci zachęcają do nowoczesnych projektów budynków – oryginalnych i wygodnych, w których każdy element jest przemyślany i idealnie do siebie dopasowany: od drzwi, przez bramę garażową, po ogrodzenie. Architektoniczna prostota, zawierająca w sobie wysoką funkcjonalność i wyczucie estetyczne, nieustannie poszerza grono odbiorców, gdyż opiera się na znanych od starożytności zasadach: symetrii, ładzie i harmonii. Wyrafinowana oszczędność i spójność designu postrzegana jest jako szczyt elegancji.

Prosta i elegancka architektura

Projekt budynku, uwzględniający zarówno charakter życia domowników, jak i wygląd działki oraz sąsiedniej zabudowy nie będzie powodować chaosu przestrzennego. Krystalizowanie się potrzeb architektonicznych ludzi zmierza obecnie ku prostej, ponadczasowej elegancji. Na popularności zyskują trendy charakteryzujące się modernistyczną geometrią. Dobrze zaprojektowany, szykowny dom jest perfekcyjnie wykończony w każdym detalu. Z łatwością można wyodrębnić w nim myśl przewodnią czy jeden klarowny nurt architektoniczny, który przyświecał projektantom bądź właścicielom. – Ważne, aby nie zatracić się w różnorodności i chaosie. Spójny styl, konsekwentnie utrzymany we wszystkich elementach budowli, jej wnętrza i otoczenia, jest podstawą dobrego dzieła. Tak zaprojektowany budynek może stać się synonimem jakości i znakiem prestiżu, a przede wszystkim będzie powodem do dumy dla właścicieli posesji – tłumaczy Grzegorz Mruk, ekspert z firmy WIŚNIOWSKI, wiodącego producenta bram garażowych, systemów ogrodzeniowych oraz stolarki otworowej.

Perfekcyjne dopasowanie
O harmonii projektu decyduje zgranie wielu elementów, nie tylko minimalistyczny kształt, lecz także właściwy dobór materiałów czy dopasowanie do topografii. Szczególną uwagę należy zwrócić na wybór drzwi wejściowych i bramy garażowej, utrzymanych w tej samej stylistyce. Tylko wówczas staną się doskonałym zwieńczeniem walorów budowli i estetycznym majstersztykiem. Odzwierciedleniem tendencji światowego designu jest najnowsza, rewolucyjna propozycja marki WIŚNIOWSKI – kolekcja Home Inclusive. Stanowi ona wyraz kunsztu szlachetnych materiałów, połączonych z prostą formą. W jej skład wchodzi oferta bram, drzwi i ogrodzeń, połączonych jedną linią stylistyczną. – Dzięki Home Inclusive, każdy może stworzyć zindywidualizowane, odpowiednie dla siebie trio: drzwi, bramę garażową oraz ogrodzenie. To niezliczona ilość kombinacji, wzorów i kolorów, łączących funkcjonalność, niezrównane parametry techniczne oraz dobry gust – doradza Grzegorz Mruk. Tego typu produkty mają ogromny potencjał, gdyż dzięki nim zyskujemy możliwość spójnego zaprojektowania wszystkich elementów uzupełniających architekturę budynku.

Mniej znaczy więcej

W myśl zasad puryzmu, jednego z bastionów elegancji, nie miesza się faktur, materiałów czy kolorów, gdyż ich nadmiar może zdusić przestrzeń a nawet sprawiać wrażenie jarmarczności. Klasyka jest natomiast ponadczasowa, warto zatem używać stonowanych barw i stawiać na proste kształty. Ważna jest ponadto symetria. Człowiek postrzega proporcjonalne rzeczy jako ładne i estetyczne. Zgrabne dobranie drzwi i bramy garażowej, które szlachetnie komponują się z ogrodzeniem, dzięki rozwiązaniom firmy WIŚNIOWSKI stanowi luksus na wyciągnięcie ręki. Za sprawą tych produktów dom zrobi wrażenie na naszych gościach, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na najmodniejsze, stonowane odcienie, np. grafit, który od kilku sezonów świeci triumfy w aranżacji mieszkań. Dzięki bramie, drzwiom i ogrodzeniu sprytnie zespolonych ze sobą jednym kolorem przewodnim, rezydencja będzie emanowała naturalnym pięknem, spokojem i szykiem.  W ramach kolekcji możemy wybrać bramy segmentowe, które należą do najbardziej komfortowych rozwiązań na rynku. Ich mistrzowska jakość jest oparta na zbiorze unikatowych rozwiązań technicznych. Będziemy patrzeć na posesję z jeszcze większą przyjemnością, jeśli wykorzystamy dodatkowo drzwi zewnętrzne CREO, stanowiące połączenie nowoczesnej, ciekawej formy z kreatywnym wzornictwem. Marka WIŚNIOWSKI inspiruje, tworzy oraz wyznacza trendy, których design oparty jest o doskonałe parametry techniczne i niepowtarzalny wygląd. Innowacyjna kolekcja Home Inclusive jest tego znakomitym potwierdzeniem.

Design domu oparty o spójność formy, faktury i koloru to wyraz czystej harmonii, świadczący o dobrym guście właściciela posesji. Integralność przestrzeni oddziałuje na ludzi niezwykle relaksująco, dając im komfort funkcjonalny i estetyczny. Dobór drzwi, bramy garażowej i ogrodzenia w jednej linii stylistycznej to inwestycja na lata, która urzeka prostotą formy. Jak mawiał niegdyś Leonardo da Vinci: „Prostota jest najwyższą formą wyrafinowania”.

Spot promujący kolekcję WIŚNIOWSKI Home Inclusive można zobaczyć na kanale YouTube pod adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=pBKD7j6MeJA&list=UUpKt92nCAc-j7oKSlrMzhXA


WIŚNIOWSKI (PRESS BOX )