Ubezpiecz swój bilet w Media Markt i SATURN

Zakup biletów na koncert, wydarzenie kulturalne, czy sportowe często obciążony jest ryzykiem zdarzenia losowego, które uniemożliwia udział w zaplanowanej imprezie. Jeszcze do niedawna wiązało się to ze stratą wydanych pieniędzy. Aby zapobiec takiej sytuacji i zapewnić Klientom wysoki poziom usług, sieci Media Markt i SATURN z dniem 15 maja br. rozpoczęły współpracę z firmą AIG oraz SPB w zakresie nowatorskiego programu ubezpieczeniowego Gwarancja Plus Bezpieczny Bilet.

Sklepy sieci Media Markt i Saturn należą do najpopularniejszych sklepów z elektroniką użytkową w Polsce. Obie marki mają także duże doświadczenie w świadczeniu usług okołosprzedażowych, w tym w zakresie rozwiniętego systemu gwarancyjnego. Klienci marketów mogą skorzystać nie tylko z dodatkowej gwarancji na sprzęt elektroniczny, RTV czy AGD, ale także z ubezpieczenia biletów na imprezy sportowe, rozrywkowe i kulturalne.

„Gwaracja Plus Bezpieczny Bilet” to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie konsumentów tego typu usługami i kolejny produkt wprowadzony we współpracy z AIG wraz z Grupą SPB, liderem usług w zakresie ubezpieczeniowych programów affinity. Polisa Gwarancja Plus Bezpieczny Bilet dotyczy wszystkich biletów na imprezy sprzedawanych w sklepach Media Markt i SATURN, odbywających się zarówno na terenie Polski, jak i pozostałych krajów Unii Europejskiej oraz Szwajcarii i Norwegii.

Często z powodu nagłych wydarzeń, takich jak choroba, nieprzewidziana sytuacja rodzinna, strajk pracowników komunikacji miejskiej, czy delegacja nie możemy dotrzeć na zaplanowaną imprezę. Dlatego oferujemy naszym klientom możliwość ubezpieczenia biletu na imprezę. Dzięki współpracy z firmą AIG jest to możliwe w przystępnej cenie, a ubezpieczenie daje klientom wymierne korzyści i ochronę w przypadku zdarzeń losowych – mówi Grzegorz Iwanowski, Szef Działu Obsługi Klienta holdingu Media Saturn.

Produkt Gwarancja Plus Bezpieczny Bilet skierowany jest do klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, a okres ochrony rozpoczyna się od dnia zakupu biletu. Koszt ubezpieczenia jest bardzo atrakcyjny, np. w przypadku biletu o wartości do 40 zł ubezpieczenie wyniesie zaledwie 4,00 zł, a do biletu w cenie od 601 do 800 zł dopłacić trzeba 30 zł.

Ubezpieczenie od rezygnacji z uczestnictwa w różnego typu imprezach i wydarzeniach to nowatorski na krajowym rynku produkt. Polisa dostępna będzie od połowy maja we wszystkich 70 sklepach Media Markt i SATURN w całej Polsce, w ramach kontynuacji autorskiego programu ubezpieczeniowego stworzonego przez obie marki.O firmie Media Markt:
Sklepy Media Markt oferują najpełniejszy na rynku asortyment w zakresie elektroniki użytkowej. Można tu kupić zarówno nowinki techniczne, produkty z najwyższej półki, jak i popularny markowy sprzęt w najlepszych cenach. Przystępna forma prezentacji produktów ułatwia dokonanie przemyślanego wyboru, a o obsługę klientów dbają profesjonalnie przeszkoleni pracownicy. W celu sfinansowania zakupu można zawrzeć na miejscu umowę kredytową przy minimum formalności. Aktualnie sieć posiada 48 marketów w 39 miastach Polski.

O firmie SATURN:
SATURN to ceniona marka sklepów z elektroniką użytkową, należąca do holdingu Media-Saturn. W Polsce pierwsze sklepy powstały w 2004 roku. Obecnie SATURN dysponuje ponad 200 marketami w 6 krajach, z czego w Polsce zlokalizowanych jest 22 oraz pierwszy sklep z technologiami mobilnymi Saturn Connect. Markety SATURN oferują najpełniejszy na rynku asortyment w zakresie sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego, telewizorów, urządzeń audio-wideo, biurowych, AGD i pełną gamę akcesoriów, a także książki, programy i gry komputerowe oraz filmy i muzykę. Sieć jest autoryzowanym sprzedawcą produktów Apple.

O firmie AIG:
American International Group, Inc. (AIG) jest jednym z liderów na światowym rynku ubezpieczeniowym. Obsługuje klientów w ponad 130 krajach. Spółki AIG świadczą usługi dla klientów korporacyjnych, instytucjonalnych i indywidualnych poprzez jedną z największych na świecie sieci działających w obszarze ubezpieczeń majątkowych i osobowych. Ponadto, firmy AIG są jednym z wiodących dostawców ubezpieczeń na życie i ubezpieczeń emerytalnych w Stanach Zjednoczonych. Akcje AIG są notowane na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku i Tokio.

AIG to również globalna nazwa handlowa wszystkich spółek oferujących ubezpieczenia majątkowe i osobowe, życiowe, emerytalne oraz prowadzących ogólną działalność ubezpieczeniową w ramach grupy American International Group, Inc. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.aig.com. Usługi ubezpieczeniowe są świadczone przez spółki zależne lub stowarzyszone American International Group, Inc. W Europie, głównym dostawcą ubezpieczeń jest AIG Europe Limited.

O firmie SPB:
Grupa SPB to europejski lider w segmencie tzw. ubezpieczeń affinity, głównie na rynku nowych technologii (rozszerzone gwarancje). W pełni niezależna firma rodzinna, która od 1965 roku tworzy rozwiązania ubezpieczeniowe na zasadzie white label dla dużych klientów korporacyjnych. SPB współpracuje z największymi dystrybutorami i ubezpieczycielami świadcząc usługi całkowicie zintegrowane: od koncepcji produktu ubezpieczeniowego, taryfikacji, plasowania ryzyka przez doradztwo w sprawie optymalizacji dystrybucji, zarządzanie siecią sprzedaży, zarządzanie relacjami z ubezpieczonymi czy likwidację szkód i marketing operacyjny a na recyklingu uszkodzonych urządzeń kończąc. W Polsce działa od 2008 roku.

Media SATURN
Więcej informacji z firmy MEDIA SATURN  ( press box )