Marka Wedel najsilniejszą marką słodyczy w Polsce

Marka Wedel zwyciężyła w plebiscycie Ranking Marek Rzeczpospolitej w kategorii „Słodycze i Lody”. W tym roku odbyła się jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu organizowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Marka Wedel, która poprzez swoje produkty od ponad 160 lat dostarcza Polakom prawdziwej przyjemności, po raz kolejny zyskała uznanie niezależnych ekspertów. „Ranking Marek Rzeczpospolitej” to lista najdroższych, najsilniejszych i najbardziej znanych marek w Polsce. Marka Wedel zwyciężyła w rankingu najsilniejszych marek w kategorii „Słodycze i Lody” oraz zajęła kolejno  2. miejsce w poziomie prestiżu marki, 3. w postrzeganej jakości produktów firmy oraz 4. w rankingu najchętniej wybieranych marek.

„Wyróżnienie w konkursie «Ranking Marek Rzeczpospolitej» to dla nas powód do dumy, a jednocześnie potwierdzenie, że Polacy niezmiennie uwielbiają wedlowskie słodycze i doceniają ich najwyższą jakość. Szczególnym powodem do satysfakcji jest to, iż nagroda przyznawana jest przez tak opiniotwórczy dziennik, a proces badania poszczególnych marek prowadzony jest w sposób sumienny i profesjonalny. Cieszymy się, że Polacy wciąż doceniają nasze produkty i tradycję, a my jako marka zachowujemy swój niepowtarzalny charakter” – powiedziała Magdalena Kołodziejska, PR Manager w firmie LOTTE Wedel.

Wedel to marka ceniona przez konsumentów, która regularnie zdobywa wyróżnienia w konkursach dedykowanych branży FMCG. Jest laureatem między innymi prestiżowej nagrody Monde Selection, European Trusted Brands oraz plebiscytu Złoty Paragon, czy Perły Rynku. Wśród najczęściej nagradzanych produktów znajdują się Ptasie Mleczko®  oraz najlepszej jakości wedlowskie czekolady, między innymi Czekolada Gorzka i Mleczna, które są najchętniej kupowanymi tabliczkami w Polsce.


E. Wedel to najsilniejsza czekoladowa marka w Polsce, która od ponad 160 lat dostarcza swoim konsumentom radość i przyjemność płynącą z intensywnego i głębokiego smaku najlepszej jakości czekolady. W portfolio marki znajdują się m.in. takie słodycze, jak Ptasie Mleczko®, Mieszanka Wedlowska, czekolady, ciastka, wafle i batony. Od września 2010 roku, Wedel jest częścią japońskiej Grupy LOTTE, która jest międzynarodowym koncernem, założonym w 1948 roku, początkowo specjalizującym się w sektorze gum do żucia. Obecnie Grupa działa w różnych dziedzinach biznesu, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy.

Wedel
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy E. Wedel (PRESS BOX)