ASTOR na konferencji World Class Manufacturing

W dniach 19-20 listopada 2013 r. we Wrocławiu odbyła się XI edycja konferencji World Class Manufacturing – produkcja klasy światowej, podczas której przedstawiciele ASTORa poprowadzili warsztaty „Zyski związane z doskonaleniem procesów wytwarzania z wykorzystaniem systemów automatycznego gromadzenia danych” oraz zaprosili uczestników do gry symulującej pracę zakładu produkcyjnego. Konferencja skierowana była do kadry zarządzającej zakładami produkcyjnymi oraz osób zainteresowanych doskonaleniem procesów produkcyjnych. W trakcie spotkania omawiano wyzwania, jakie stawiane są przed kadrą zarządzającą oraz sposoby realizowania programu WCM, tak aby dzięki optymalizacji procesów wyprzedzać konkurencję w czasie spowolnienia gospodarczego oraz zwiększać tę przewagę, kiedy sytuacja na rynku ulegnie poprawie.

Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi kwestie dotyczące tego, jak zbudować system zarządzania WCM w polskich realiach i jak adaptować elementy WCM do systemów obecnie stosowanych w firmie. Przedstawiciele firmy ASTOR omawiali zyski dla firm związane z doskonaleniem procesów wytwarzania z wykorzystaniem systemów automatycznego gromadzenia danych.

„Firmy, które spotykają się w ramach konferencji World Class Manufacturing, cechuje olbrzymia motywacja do wdrażania światowych praktyk zarządzania i otwartość na dzielenie się swoimi doświadczeniami. Niezależnie od tego, czy zakład wdraża filozofię WCM od jednego roku, czy pięciu lat, każdy kolejny rok to nowe wyzwanie i perspektywa surowej oceny efektów przez Profesora Dr Hajime Yamashina” – mówi Jarosław Gracel, dyrektor Działu Marketingu i PR w firmie ASTOR.

W trakcie warsztatów odbyła się także gra symulująca zakład produkcyjny, której celem było przedstawienie technik i metod analizy wykorzystania posiadanych zdolności wytwórczych, w oparciu o wskaźnik OEE  (Overall Equipment Effectiveness). Uczestnicy gry mieli okazję wcielić się w rolę operatora raportującego wyniki swojego stanowiska pracy, brygadzisty czy szefa produkcji oraz mogli zapoznać się ze sposobem kalkulacji efektywności na bazie zbieranych informacji. Na podstawie powstałych raportów uczestnicy przeprowadzili szereg analiz zaistniałych problemów oraz wypracowali działania doskonalące.

Więcej o warsztatach OEE na stronie www.astor.com.pl w dziale Akademia ASTOR


Firma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności Klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze. Systemy dostarczane przez ASTOR pozwalają na obniżanie kosztów produkcji oraz kosztów energii, zwiększając tym samym konkurencyjność firm na rynkach: krajowym i międzynarodowym. Jest to spółka z polskim kapitałem, z centralą w Krakowie, posiadająca 7 oddziałów na terenie całej Polski. ASTOR reprezentuje na terenie Polski światowych dostawców automatyki, tj. GE Intelligent Platforms, Invensys Wonderware, Kawasaki Robotics, EPSON, Horner APG i Satel Oy.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie:  www.astor.com.pl .

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)