Warsztaty robotowe z ASTORem w ramach Akademii Młodego Project Managera

Firma ASTOR została partnerem III edycji Akademii Młodego Project Managera – cyklu profesjonalnych, bezpłatnych szkoleń z zakresu Zarządzania Projektami dla studentów ostatnich lat z krakowskich uczelni. W ramach warsztatu praktycznego „Budowa zrobotyzowanej linii do paletyzacji kartonów” będzie można spróbować swoich sił przy opracowaniu projektu z wykorzystaniem robota Kawasaki. Dodatkowo do wygrania będą specjalistyczne szkolenia za ponad 7 tys. złotych.

Warsztaty dla studentów odbędą się 7 grudnia br. w ASTOR Innovation Room (AIR) – nowo otwartym laboratorium robotyki i technologii IT, gdzie zobaczyć można roboty przemysłowe w aplikacjach spawania, paletyzacji i pakowania. Aplikacje działające w AIR są oparte na robotach Kawasaki i EPSON, nadzorowane przez sterowniki GE Intelligent Platforms oraz oprogramowanie SCADA i MES firmy Wonderware.

Podczas warsztatu praktycznego w AIR studenci będą opracowywać projekt zrobotyzowanej linii, w której robot wyposażony w odpowiedni chwytak paletyzuje kartony na europalecie. W dalszej części procesu kartony doprowadzane są w obszar pracy robota taśmociągiem, a europaleta z towarem, transportowana przenośnikiem rolkowym, trafia pod owijarkę, która w trybie automatycznym zabezpiecza towar, przygotowując paletę do transportu.

Nadrzędny system sterowania, komunikujący się z robotem oraz wyspami układów wejść/wyjść rozmieszczonymi w różnych miejscach linii, będzie sterować całym procesem. Dane z linii będą udostępniane do systemu nadzorującego SCADA.

W czasie warsztatu odbędzie się także konkurs z nagrodami w postaci specjalistycznych szkoleń z zakresu GE, Wonderware oraz Kawasaki, ufundowanymi przez firmę ASTOR.

W warsztatach będzie mogło wziąć udział 40 uczestników Akademii Młodego Project Managera. Studenci zainteresowani udziałem w warsztatach powinni zarejestrować się na wykłady inauguracyjny i uzupełniający do 21 października br. poprzez stronę: http://ampm.grupapm.pl w zakładce Rejestracja.Firma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności Klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze. Systemy dostarczane przez ASTOR pozwalają na obniżanie kosztów produkcji oraz kosztów energii, zwiększając tym samym konkurencyjność firm na rynkach: krajowym i międzynarodowym. Jest to spółka z polskim kapitałem, z centralą w Krakowie, posiadająca 7 oddziałów na terenie całej Polski. ASTOR reprezentuje na terenie Polski światowych dostawców automatyki, tj. GE Intelligent Platforms, Invensys Wonderware, Kawasaki Robotics, EPSON, Horner APG i Satel Oy.

ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie:  www.astor.com.pl .    


OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)