PGE Obrót S.A. … Dla lokalnej społeczności

Festiwal muzyki organowej, szkolne konkursy, międzynarodowe zawody modelarskie, festiwal teatralny…. To przykłady ważnych dla lokalnych społeczności wydarzeń, które  w ciągu ostatnich kilku tygodni wsparła finansowo PGE Obrót S.A.

Angażowanie się w życie lokalnej społeczności i wspieranie ważnych projektów i wydarzeń jest nieodłączną częścią działań podejmowanych przez PGE Obrót S.A.

– Społeczna odpowiedzialność biznesu to jeden z elementów, na którym skupiamy swoją uwagę, myśląc  o wizerunku Spółki – mówi Paweł Prządka, Prezes PGE Obrót S.A.

Takie działania są dostrzegane. PGE Obrót S.A otrzymała niedawno tytuł Mecenasa Kultury za szczególne wsparcie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku. Festiwal sponsorowany jest przez Spółkę od dwóch lat. Od kilku sezonów Spółka wspiera także Międzynarodowe Zawody Modelarskie w Wierzawicach zaliczane do Pucharu Świata. W tym roku pasjonaci modeli latających przyjechali na zawody m.in. z: Holandii, Serbii, Węgier, Ukrainy, Słowacji i Polski.

Z całej Europy przyjechali także aktorzy na Festiwal Teatralny „Walizka” w Łomży. Festiwal na stałe wpisał się na mapę kulturalnych wydarzeń w kraju. PGE Obrót S.A. była Złotym Sponsorem tego wydarzenia.

Dzięki wsparciu Spółki swoje pomysły mogli zrealizować uczniowie. W gminie Nadarzyn dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów zorganizowały konkurs pod hasłem „Szkołą z energią”. Forma prac była różnorodna: prezentacje multimedialne, filmy, prace plastyczne, ulotki informacyjne. Z kolei Stare Miasto-Park z Leżajska zorganizowało w szkołach II Konkurs Ekologiczny „Bądź Eko – segreguj odpady”. Przez cały  rok szkolny mieszkańcy i uczniowie danej miejscowości zbierali surowce wtórne.

Szczególnie wzruszające były spotkania z chorymi i niepełnosprawnymi. PGE Obrót S.A wsparła V Podkarpacką Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych w Zamościu. Z kolei dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie otrzymały prezenty, które przed Dniem Dziecka pracownicy Spółki ofiarowali podczas specjalnie zorganizowanej zbiórki.

PGE Obrót S.A. nie zapomniała także o zawodach sportowych, w których wzięli udział dziennikarze. Spółka wsparła 52. Tenisowe Mistrzostwa  Polski Dziennikarzy w Zamościu. Podczas VIII Regat Dziennikarskich SDP na zalewie solińskim specjalny puchar Prezesa PGE Obrót S.A. trafił do wyjątkowej załogi. Puchar był nagrodą dla… najbardziej wytrwałych uczestników regat.

Piotr Wróbel
Specjalista  ds. Public Relations
piotr.wrobel@gkpge.pl, tel. (17) 865 6124


PGE Obrót S.A. z siedzibą w Rzeszowie wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE – największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej. Spółka obsługuje ponad pięć milionów odbiorców energii elektrycznej – firm, instytucji i gospodarstw domowych. Podstawowym celem strategii marketingowej PGE Obrót SA jest stałe doskonalenie standardów obsługi klienta, poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań i stałą poprawę jakości świadczonych usług oraz dostosowanie oferty do zmieniających się potrzeb klientów i wymogów rynku. Spółka dąży do rozszerzenia oferty świadczonych usług w oparciu o produkty PGE.