Dzień Dziecka w firmie ASTOR

Rzadko zdarza się, żeby Prezes dobrowolnie zrzekł się swojego stanowiska: w zasadzie nie dzieje się to nigdy bez ważnego powodu. Skoro więc taka właśnie „abdykacja” miała miejsce, przyczyna musiała być naprawdę niebagatelna. I była: oto 3. czerwca Stefan Życzkowski, prezes firmy ASTOR, zrezygnował z pełnionej funkcji i oddał swój fotel podopiecznym Stowarzyszenia WIOSNA. Uczynił to z niebywałą wprawą – to przecież już kolejny rok, kiedy z okazji Dnia Dziecka uczniowie „wiosennej” Akademii Przeszłości przejmują we władanie tę krakowską firmę i jej oddziały.

Pomysł cyklicznej akcji pojawił się cztery lata temu – aktywnie wspierająca różnego rodzaju akcje charytatywne firma ASTOR postanowiła nie tylko pomagać „pośrednio”, ale także sama zorganizować coś wyjątkowego. „Wykorzystaliśmy w tym celu współpracę z krakowskim Stowarzyszeniem WIOSNA. Wspólnie stworzyliśmy program, pokazujący dzieciom mającym trudności w nauce, jak wiele można zdziałać, starając się pokonać własne słabości i niepowodzenia.” – mówi Małgorzata Hadwiczak, działająca w ASTORowej Drużynie Heart-Aktywnej.

Co roku kilkadziesiąt adeptów Akademii Przyszłości otrzymuje wizytówki jednodniowego Prezesa ASTOR, ma możliwość zwiedzenia całej firmy i spotkania z pracownikami każdego działu. Ale to nie wszystko: po zaznajomieniu się z „mocą pracy”, przychodzi czas na „moc technologii”.

„Staramy się, aby pobyt u nas był dla dzieci atrakcyjny – dlatego zwiedzanie kończymy w jednej z naszych sal szkoleniowych, gdzie każde z nich może samo spróbować sterować robotem przemysłowym” – dodaje Marcin Woźniczka z firmy ASTOR.

W tym roku na delegację Akademii Przyszłości czekała dodatkowa atrakcja: jako jedni z pierwszych mogli wejść do ASTOR Innovation Room – wyjątkowej przestrzeni pokazowej, w której buduje się i testuje innowacyjne rozwiązania podnoszące efektywność firm produkcyjnych.

Ponieważ takimi wrażeniami trzeba i warto się podzielić, na zakończenie naszego spotkania dzieci łączą się za pomocą wideokonferencji z innymi oddziałami firmy ASTOR, w których także goszczą podopieczni Stowarzyszenia WIOSNA.

„W założeniu miało to być spotkanie przynoszące radość przede wszystkim dzieciom. Jak to jednak zwykle bywa, rzeczywistość okazała się – i bardzo dobrze! – zaskakująca 🙂 Nie tylko nasi goście dobrze się bawią i zbierają nowe doświadczenia: dla nas również to potężna dawka pozytywnej energii.” – podsumowuje Małgorzata Hadwiczak.

 


Firma ASTOR jest dystrybutorem produktów automatyki, dostawcą rozwiązań biznesowych oraz usług, które wspierają podnoszenie efektywności i konkurencyjności Klientów w przemyśle, produkcji oraz infrastrukturze.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych, siedmiokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu” oraz laureatem prestiżowego tytułu „Ten, który zmienia polski przemysł”.
Firma wspomaga powstawanie na uczelniach laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998 ogłasza konkursy prac dyplomowych. Pracownicy firmy ASTOR to absolwenci najlepszych polskich uczelni technicznych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

OmniPro
WIĘCEJ INFORMACJI z firmy ASTOR (PRESS BOX)