FERRO w Koalicji Eko-Polska!

14 czerwca 2013 r. firma Ferro przystąpiła do powołanej pod patronatem Pracodawców RP Koalicji Eko-Polska, która będzie dążyć do szybkiego przyjęcia i wdrożenia rozwiązań prawnych dotyczących Programu „SAMOspłacający się dom”.

Firma FERRO jest jednym z liderów rozwiązań ekologicznych służących oszczędzaniu wody i redukcji jej zużycia w gospodarstwach domowych.  Za system baterii oszczędzających wodę wykonanych w technologii VerdeLine otrzymała między innymi Godło Teraz Polska. Marki: FERRO i Weberman są również znane i cenione w branży: technika grzewcza – firma jest autorem energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań dla instalacji grzewczych dedykowanych budownictwu jednorodzinnemu.

Program „SAMOspłacający się dom”, opracowany przez BOŚ Bank, opiera się na wykorzystaniu szeregu ekologicznych rozwiązań w całej inwestycji. Kluczowym, a zarazem innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie instalacji fotowoltaicznej do produkcji prądu. Mikroelektrownia słoneczna będzie dostarczać prąd zamieszkującej dom rodzinie oraz zwiększy jej dochody, dzięki sprzedaży nadwyżek energii do sieci (takie możliwości zawarte są w projekcie Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii). Projekt Ustawy gwarantuje stałą cenę obligatoryjnego odkupu energii w okresie 15 lat oraz zapewnia odbiór nadwyżek wyprodukowanej, zielonej energii. Dzięki temu rodzina uczestnicząca w Programie „SAMOspłacający się dom” będzie mogła zarabiać na produkcji prądu, a tym samym na ratę kredytu. Dodatkowo, domy zostaną wyposażone w szereg ekologicznych rozwiązań, jak kolektory słoneczne do podgrzewania wody, pompa ciepła, wysokiej klasy energooszczędny sprzęt AGD. Urządzenia te w istotny sposób ograniczą miesięczne koszty związane z użytkowaniem nieruchomości. Celem Programu jest budowa 100.000 domów jednorodzinnych w ciągu 5 lat.

Zgodnie z założeniami Programu „SAMOspłacający się dom” zaangażowanie przyszłego użytkownika w proces budowy, urządzenia nieruchomości będzie minimalne. Warunkiem niezbędnym do budowy SAMOspłacającego się domu jest posiadanie działki budowlanej. Projekty domów, ich wyposażenie są częścią kompleksowego Programu opracowanego przez BOŚ Bank we współpracy z renomowanymi Partnerami.

Udział w tak innowacyjnym i proekologicznym przedsięwzięciu jest niewątpliwym wyróżnieniem dla wszystkich członków Koalicji. Firma Ferro ze swoim bogatym doświadczeniem, wiedzą i kompetencjami z pewnością wniesie znaczący wkład w realizację Programu.

FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)