Stwórz z nami mapę polskich mozaik i wygraj telefon HTC One!

Wiesz, gdzie w Twojej okolicy znajduje się piękna mozaika? Chciałabyś pokazać to miejsce innym i ocalić je od zapomnienia? Wejdź na stronę www.ratujemymozaiki.com, dodaj swoje zdjęcie, stwórz z nami Mozaikową mapę Polski i weź udział w konkursie. 

Stworzenie unikatowej mapy Polski to kolejny etap działań, które w ramach akcji Ratujemy Mozaiki zaplanowali jej organizatorzy: Ceramika Paradyż i Fundacja Architektury. Głównym celem akcji jest ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego i zwrócenie uwagi na problem niszczejących dóbr kultury, jakimi są mozaikowe dekoracje plastyczne. Poprzez interaktywne współtworzenie mapy i powiązany z nim konkurs, chcemy zachęcać wszystkich Polaków do poszukiwania i odnajdywania w swoich miastach, zapomnianych, unikatowych dzieł sztuki. Wiele z nich możemy ocalić przed zapomnieniem! – mówi Iwona Filipczak, Rzecznik Prasowy Grupy Paradyż. Mamy nadzieję, że już niebawem mapa zapełni się zdjęciami, które pokażą, jak wiele pięknych miejsc w naszym kraju mamy jeszcze do odkrycia – dodaje.

Konkurs w szczegółach
Aby wziąć udział w konkursie i przyłączyć się do budowania wspólnej mapy polskich mozaik, wystarczy wejść na stronę www.ratujemymozaiki.com , do zakładki Dodaj swoją mozaikę , wybrać zdjęcie swojego autorstwa oraz wypełnić formularz. Konkurs został podzielony na trzy 10-tygodniowe etapy. Pierwsze wyniki poznamy na początku sierpnia. Do przesyłania zdjęć mozaik zachęcaliśmy już dwa miesiące temu, kiedy jeszcze nie ogłosiliśmy konkursu. Dlatego w pierwszym etapie wezmą udział również zdjęcia, które internauci dotychczas nadesłali na stronę naszej akcji – mówi Iwona Filipczak. Pod koniec każdego z etapów jury wybierze trzy fotografie, które otrzymają nagrody – telefon HTC One dla osoby, która zajmie pierwsze miejsce, oraz albumy i swoje zdjęcia wydrukowane na piankach za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca. Konkurs potrwa do grudnia 2013 roku.

Mozaikowa mapa Polski
Wszystkie aktualności na temat budowania unikatowej mapy mozaik i konkursu można śledzić na bieżąco na stronie www.ratujemymozaiki.com oraz profilach Facebook – akcji Ratujemy Mozaiki , Fundacji Architektury i Ceramiki Paradyż .

Zapraszamy na www.ratujemymozaiki.com


Akcja Ratujemy Mozaiki
Celem akcji „Ratujemy Mozaiki” jest ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego i zwrócenie uwagi na problem niszczejących dzieł sztuki w miastach całej Polski. Czym jest owo dziedzictwo kulturowe? To dorobek poprzednich pokoleń, który świadczy o naszych korzeniach i potwierdza, w sensie duchowym i materialnym tożsamość narodu. Dlatego troska o ochronę zabytków powinna być obowiązkiem każdego z nas, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się dobrodziejstwami kultury. Czynników, które zagrażają zabytkom jest wiele, począwszy od kradzieży i aktów wandalizmu, po uszkodzenia spowodowane upływem czasu, zaniedbaniami i źle prowadzonymi pracami modernizacyjnymi. Mozaiki to najczęściej kolorowe, zachwycające, ozdoby wnętrz kawiarń, sklepów, budynków mieszkalnych, instytucji miejskich i prywatnych. Jednak wiele z nich w czasach transformacji ustrojowej uległo dewastacji, kolejne niszczeją  lub są wyburzane. Dlatego naszym zdaniem warto podjąć inicjatywę, która pozwoli mozaikom odzyskać ich dawny blask.

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX)