Kolejny certyfikat z zakresu PN EN ISO 22716:2009 Kosmetyki

Dobre praktyki produkcji (GMP). Przewodnik dobrych praktyk produkcji w branży kosmetycznej dla Avon Operations Polska Sp. z o. o.

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 13 maja 2013 r. firmie Avon Operations Polska Sp. z o. o. z Garwolina przyznaliśmy certyfikat PN EN ISO 22716:2009. Firma pozytywnie przeszła audyt systemu zarządzania PN EN ISO 22716:2009 skierowany do firm, które chcą doskonalić się w zakresie produkcji, kontroli, magazynowania oraz transportu produktów kosmetycznych.

Avon to światowy lider na rynku kosmetycznym, w ramach której kryją się trzy niezależne spółki: Avon Cosmetics Polska, Avon Operations Polska oraz Centrum Usług Finansowych. Avon Operations Polska Sp. zo.o. aktualnie jest ona jedną z największych i najnowocześniejszych fabryk kosmetyków z centrum dystrybucyjnym w Europie. Kosmetyki produkowane w Garwolinie trafiają do ponad 50 krajów świata. Innowacyjne i zaawansowane technologicznie produkty powstają w oparciu o wiedzę, doświadczenie i receptury naukowców z Laboratoriów Avon w Suffern w USA.

Audit certyfikacyjny wg PN EN ISO 22716 odbył się w dniach16-19 kwietnia 2013 r. i swoim zakresem obejmował m.in. produkcję, kontrolę, magazynowanie i wysyłkę produktów kosmetycznych, w 18-stu kategoriach kosmetyków, połączony był z odnowieniem certyfikatów – auditem recertyfikacyjnym ISO 9001, ISO 14001 i PN-N-18001 w zakresie produkcji i dystrybucji wyrobów kosmetycznych.

Audyt w/w systemów połączony był również z auditem diagnostycznym w zakresie ISO 50001:2011.

Pozytywny wynik auditu systemu ISO 22716 w Avon Operations Polska Sp. z o. o. z a także jego utrzymanie i doskonalenie daje gwarancję bezpiecznego produktu, przyczynia się do rozwoju koncepcji zapewnienia jakości w organizacji oraz stanowi bazę do wprowadzenia dobrych praktyk produkcji.

Otrzymany certyfikat formalnie potwierdza spełnienie wymagań określonych w normie oraz zdolność organizacji do wytwarzania produktów kosmetycznych na bardzo wysokim poziomie jakościowym a także przestrzeganie standardów bezpieczeństwa dla wyrobów kosmetycznych.

Firma Avon Operations Polska Sp. z o. o. dołączyła do grona kilkudziesięciu firm w Polsce posiadających certyfikat ISO 22716.

TUV NORD Polska
więcej informacji z TUV NORD POLSKA (press box)